První branka padla v šesté minutě zápasu, kdy z levého kruhu prostřelil Hanuljaka Robin Kovář. Inkasovaná branka kadaňské hokejisty nezlomila, zvýšili aktivitu, nicméně Orct dokázal všechny střelecké pokusy zlikvidovat. Vyrovnání se Kadaň zaslouženě dočkala v desáté minutě, kdy na jediného obránce Slovanu ujeli Hafenrichter s Bronislavem Andresem, jenž využil přihrávku Hafenrichtera a srovnal stav utkání. Závěr úvodní třetiny patřil hostům, kteří zle zatápěli Hanuljakovi, domácí gólman ale vše ustál.

Druhou třetinu Kadaň začala v oslabení, protože pouhé dvě vteřiny před koncem první části se nechal vyloučit Andres. Hosté si vytvořili několik šancí, ale všechny ztroskotaly na Hanuljakovi. Naopak dvacet sekund po vypršení Andresova trestu se Kadani ve 23.minutě podařilo otočit skóre, když Daniel Opalek vystřelil a střelu tečoval nejlepší kadaňský střelec Filip Seman. Ústí se v následujících desítkách vteřin usadilo v obranném pásmu Kadaně, obrana v čele s Hanuljakem situaci ale zvládla. Hostům se podařilo vyrovnat v polovině zápasu, když po kombinaci v útočném pásmu vstřelil svůj druhý gól Robin Kovář. Poté se na ledě začalo přiostřovat, hráči Slovanu udělali několik hrubších zákroků, čímž rozlítili domácí fandy.

Úvod třetí třetiny se vydařil lépe domácím, kteří několikrát ohrozili Orcta. Střela Hafenrichtera šla těsně mimo, v následné přesilovce měl velkou šanci Mainer, ale na ústeckého matadora také nevyzrál. O tři minuty později měla Kadaň 13 vteřin dlouhou přesilovku 5 na 3, ale téměř se nedostala do útočného pásma. Poslední pětiminutovka byla v režii Kadaně. Nejprve pálil ve slibné šanci Schmidt, jehož střela těsně minula Orctovu branku. Dvě minuty před koncem se Orct dostal do křížové palby, která ale síť nerozvlnila. Po 60 minutách bylo tedy skóre 2:2 a šlo se na prodloužení.

První polovina nastaveného času byla vyrovnaná, hrál se opatrný hokej. V čase 62:03 byl vyloučen domácí Trefný a Kadaň ve třech čelila velkému tlaku. Robin Kovář pálil zpoza levého kruhu těsně nad bránu, o chvilku později se k němu puk dostal podruhé a tentokrát vyslal bombu, která vymetla levou šibenici kadaňské brány.

Kadaň vytěžila z vyrovnaného zápasu jeden bod a zůstala na čtvrté příčce.

SK Kadaň HC Slovan Ústečtí Lvi 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Andres (Hafenrichter), 23. Seman (Opalek) 6. Kovář (Smetana, Poživil), 33. Kovář (Roubík, Poživil), 63. Kovář (Roubík, Poživil); rozhodčí: Luczków Svoboda, Frodl; vyloučení: 6:9; využití: 0:3; v oslabení: 0:0; diváci: 520; střely na branku: 20:33; průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

SK Kadaň: Hanuljak Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal, Trefný, Havel, Opalek, Mazanec Hrabák, Charousek, Ondřej Ton, Mainer, Jíra Kůs, Hanták, Seman Andres, Chlouba, Hafenrichter.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct Poživil , Smetana, Brož, Špelda, Pavlík, Sklenička, Vobořil, Holomek Kovář, Roubík, Ludvík, Tůma, Sýkora, Čermák, Přeučil, Meidl, Handlovský, Kloz, Boháč, Laš.