„Dáváme málo branek, potřebujeme zvýšit produktivitu týmu. Od Jasona si právě góly a nahrávky slibujeme, vždyť z NHL má průměr téměř půl kanadského bodu na zápas,"zdůvodňuje angažování třiatřicetiletého levého křídla sportovní manažer Pirátů Leo Gudas. Jak válel v minulé sezoně za Washington? Koukněte na sestřih jeho nejlepší akci z youtube:

Zdroj: Youtube


Jason Chimera jako pravý Kanaďan se nebojí vyzvat protihráče do bitky nebo pomstít hit na spoluhráče. K tomu Gudas dodává: „To sice umí, ale v NHL je to normální, hraje se jiný hokej než u nás, čemuž nahrávají i menší rozměry ledové plochy." Na jedno video, kdy šel pomstít tvrdý hit na svého spoluhráče se můžete podívat:
Zdroj: Youtube


Piráti Chomutov vybírali z většího množství hráčů NHL, pro hráče Washingtonu Capitals rozhodlo i doporučení od další posily z NHL Milana Jurčiny. „Vybírali jsme z vícero hráčů, ale ptali jsme se i kluků z NHL – Michaela Frolíka a Milana Jurčiny. Právě Milan Jurčina Jasona  zná a doporučil ho,"komentuje výběr sportovní manažer Pirátů.

Kdy držitel zlaté medaile z Mistrovství světa 2007 v Moskvě  nastoupí poprvé za Piráty, závisí na dohodě mezi Českým svazem ledního hokeje a zástupci NHL. Posvěcení od Mezinárodní organizace ledního hokeje by mělo být formalitou. „Administrativní formality při využití rozdílného časového pásma jde stihnout i za dva dny a protože Jason Chimera přistál na letišti v Praze ve čtvrtek dopoledne, teoreticky by mohl stihnout i páteční zápas v Českých Budějovicích,"doufá v brzký start držitele 581 startů v NHL Leo Gudas.

Pravděpodobně ho fanoušci Pirátů uvidí v neděli v utkání proti Plzni, kde by se měl objevit v sestavě i další nový hráč – Yorick Treille.
Dojde v neděli ke střetům mezi plzeňským tvrďákem Ryanem Hollwegem a čerstvou posilou Pirátů Jasonem Chimerou?