Jiří Čelanský dostal pravomoc sám si vybrat svého asistenta a i v Chomutově chce spolupracovat se Zdeňkem Skořepou, s kterým vedl partnerský tým Kadaně. Zároveň využije zkušeností trenéra juniorů Chomutova Jaroslava Becka, který také zůstane v pozici asistenta.

Čtyřiatřicetiletý kouč Pirátů se tak poprvé objeví mezi tuzemskou elitou v roli hlavního kouče a jeho úkolem bude dovést Piráty k záchraně v nejvyšší soutěži. Svoje jmenování vidí realisticky: „Nebudeme si nic nelhávat, nebýt situace, jaká je, nejspíš bych jako mladý trenér tu šanci nedostal."

V Kadani bude hlavním trenérem bývalý kouč Pirátů Jiří Doležal a jeho asistentem se stal nedávno odvolaný Mikuláš Antonik.

Naplnili se slova generálního manažera Pirátů Jaroslava Veverky ml. po odvolání Doležala: „Chtěl bych Jirkovi poděkovat za to co pro nás udělal. Byl tu s námi v době, kdy jsme pro Chomutov po dlouhých letech získali extraligu. Úspěšně náš tým vedl při premiérové účasti v European Trophy a velmi dobře s týmem odstartoval v extralize. Třeba se naše cesty střetnou zase někdy v budoucnu."

V Kadani se tak obnoví trenérská dvojice, která zahájila letošní extraligový ročník v Chomutově.