Teprve devatenáctiletý Pirát totiž vstřelil svou premiérovou trefu v extralize a navíc ještě ve vlastním oslabení. Rodák z Pelhřimova vzal v šestnácté minutě puk ve vlastním obranném pásmu, přejel s ním téměř celé kluziště a povedenou střelou švihem srovnal na 1 : 1. Hradecký brankář Kantor se za pukem jenom ohlédl. „Zachytil jsem puk ve vlastní třetině a jel jsem na bránu. Vystřelil jsem spoza hráče, nic jsem nevymýšlel," popsal svoji sólo akci a krásnou střelu někdejší hráč mládežnických celků Havlíčkova Brodu.

Po vstřelené brance předvedl Libor nefalšovanou radost, puk mu musel přinést spoluhráč. „Puk mám už schovaný, přivezl mi ho Jiří Kučný. Myslel jsem na to, ale nevzal jsem si ho. Dám si ho k sobě na pokoj a vystavím si ho doma na poličce," upřesnil umístění kotouče bek, který ochutnal v dresu tatranských Vlků z Popradu i MHL mládežnickou obdobu KHL.

Dalším pozitivem je, že v pátečním zápase na vstřelený gól nebyl sám. „Gól viděla přítelkyně, která byla na utkání," neskrýval radost reprezentant ČR v mládežnických kategoriích.

Hned po prohře s Hradcem králové v prodloužení byl ale spíše rozpačitý: „Dal jsem sice první gól v extralize, ale teď mám smíšené pocity. Teď hned po zápase cítím spíše zklamání," komentoval konečný výsledek utkání pirátský obdivovatel Chrisa Prongera.