Chomutov zatím na Liberec umí. Ze dvou vzájemných zápasů bral pět bodů – ten první v Liberci vyhrál jednoznačně 5:2, druhé utkání v Chomutově vybojovali Piráti až v prodloužení zásluhou Štěpána Hřebejka.

Utkání s Libercem nebude jen soubojem o to, kdo se vyhne přečkání reprezentační pauzy na posledním místě tabulky, ale i soubojem reprezentantů. Pozvánku od Aloise Hadamczika dostali totiž chomutovský Michael Frolík, ale i liberecký Petr Nedvěd. V širší nominaci byl i liberecký Ladislav Šmíd, ten je ale zraněný, a tak o Channell One Cup, na kterém budou Češi hájit první místo v Euro Hockey Tour, přijde. Reprezentační povinnosti si za Slovensko pojede plnit i Patrik Lušňák.

Radek Duda sice aktuálně hájí barvy Liberce, proti Chomutovu ale do hry nenastoupí. Smlouva mezi Chomutovem a Libercem totiž říká, že se Duda nesmí nastoupit do vzájemných zápasů v základní části, ani do vzájemných utkání v play-out. Jediná šance, kdy by mohl proti Pirátům nastoupit je v případě postupu obou týmů do play-off. Mimochodem – Duda nasbíral v dosavadních šesti zápasech v dresu Liberce čtyři body za tři branky a jednu asistenci. S týmem Pirátů místo zraněného Milana Řehoře cestuje do Liberce Miroslav Hanuljak.