Na ledě SD Arény byly vidět ještě vybělená místa původních modrých čar,  nové ohraničení koncových pásem bylo totiž posunuto  o 1,5 m. Ve všech soutěžích řízených ČSLH dochází od sezóny 2014/15 k rozšíření koncových pásem a posunutí modrých čar směrem ke středu. Změnu schválil kongres IIHF pořádaný v květnu 2014 při mistrovství světa v Minsku.
Jako dobrou věc to ocenil útočník Antonín Dušek: „Myslím, že je to dobrá změna, v pásmu je víc prostoru a  přinese to více ofenzivní hokej. Akorát si teď na to zvyknout. Je to docela rozdíl, že střední pásmo je užší. Je to ale lepší pro útočníky, máme víc prostoru něco vymyslet," řekl k novému pravidlu střelec prvního gólu Pirátů v sezoně.
Modré čáry jsou nově umístěny 22,86 m od zadního mantinelu, původní vzdálenost představovala 21,36 m. Došlo tak k rozšíření koncových pásem na úkor středního. Na kluzišti dlouhém 60,0 m se délka středního pásma zkrátila z 17,28 m na 14,28 m, tj. o 3,0 m, zatímco délka každého z koncových pásem o 1,5 m vzrostla, z 21,36 na 22,86 m. Vzdálenost 22,86 m měřená k ose modré čáry bude pro všechny stadióny stejná a velikost středního pásma tak bude záviset na délce kluziště.
I když se to nezdá, změna to je i pro brankáře: „Pro brankaře je to změna hlavně při přesilovkách. Když bránící hráči stojí, je tam hodně prostoru. To je už poznat," vysvětlila chomutovská jednička Miroslav Kopřiva.
Posunutí modrých čar má přiblížit evropský a zámořský hokej a přinést v útočném pásmu větší prostor pro kreativitu útočníků i obránců.
S tím souhlasí i asistent trenéra Pirátů: „Bude to výhoda pro toho, kdo bude mít kreativní hráče, kteří budou aktivní, dokážou si vyměnit pozice a budou se nabízet. Byli bychom rádi, kdybychom to samozřejmě byli my. Myslím, že takové typy hráčů máme a mohlo by to jít," řekl k novému pravidlu Aleš Totter.