V úvodní periodě měli převahu hosté, své šance ale v gól nepřetavili. Gólmanovi Kostúrovi pomohla i tyč. Po přestávce už se skóre pohnulo. A byl to Hřebejk, který ve 26. minutě procpal se štěstím kotouč za Závorkova záda a Piráty poslal do vedení. Uplynuly jen čtyři minuty a chomutovská aréna opět explodovala nadšením. Při přečíslení dva na jednoho Gajovský nechal vyniknout Frolíka – 2:0.

Domácích se drželo štěstí, po střele Skladaného opět zvonila tyč. Až dvě vteřiny před koncem hosté prolomili smůlu, když se prosadil Nosek. Už o minutu dřív ale Pirátům pojistil výhru Kraft.

Páteční opojná výhra v podkrušnohorském derby je pro Piráty o to sladší, že se díky němu odpoutali ode dna extraligové tabulky. Radostí zářil hlavně chomutovský kouč Antonik, který v Energii léta působil.

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 26. Hřebejk (Kraft, Mrázek), 30. Michael Frolík (Gajovský, D. Hruška), 59. Kraft – 60. D. Nosek (Pech, J. Drtina). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda – L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4569.

Chomutov: Kostúr – Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček – Důras, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík – Lušňák, Sikora, Hromas – Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.

Karlovy Vary: Závorka – D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz – Bicek, Pech, Zaťovič – Skladaný, V. Polák, Vachovec – Pohl, Skuhravý, Doležal – Zucker, J. Heřman, Košťál. Trenéři: Žemlička a Kverka.