„Jsme rádi, že bodujeme. Jsou tam stále ještě chyby, ale vidím na hráčích, že mají velkou touhu s tím něco dělat a plnit pokyny. Hrají s maximálním nasazením, bez toho to nejde," řekl Jiří Čelanský po výhře nad druhým týmem extraligy Zlínem.

Změnu trenérů si pochvaluje i kanonýr a střelec dvou branek v utkání s Berany David Hruška: „Trenér nám dodal klid, máme lepší systém, je tam taková pohoda. Myslím si, že dodržujeme pokyny, líp bráníme a hlavně nefaulujeme."

Piráti porazili v posledních třech utkáních Třinec v prodloužení, Kladno na jejich ledě taky v prodloužení a v posledním utkání Zlín v základní hrací době. Třinec a Zlín jsou týmy, které budou hrát určitě play-off a Kladno po odchodu posil z NHL za Atlantik stále překvapivě bojuje o první šestku: „Oba dva mančafty, které tady byly, mají obrovskou sílu dopředu a navíc jsou rozjeté. Jsou v laufu, hrají s lehkostí a samozřejmě o to jsou body pro nás cennější. Za sedm bodů jsme rádi, bereme jich všemi deseti," zhodnotil poslední zápasy Čelanský.

Bývalý asistent Vladimíra Růžičku po nástupu do Kadaně pozvedl černožluté ze dna až na čtvrté místo 1. ligy, teď se mu zatím daří i u Pirátů. V čem tkví jeho kouzlo? „Po nástupu jsme si sedli s hráči, vyříkali jsme si všechny věci, které jsme si vyříkat měli. Zatím nám to šlape, jen to nezakřiknout," objasnil jeden z nejmladších trenérů v extralize jednu z věcí, kterou udělal po jmenovaní.

Dalším tahem bylo určení Miroslava Hanuljaka za brankářskou jedničku: „Bylo to po poradě se všemi trenéry, hlavně s panem Brukem. Mužstvo nebylo v psychické pohodě, sedli jsme si taky s gólmany a řekli jsme, že teď vsadíme na Míru. Zaplať pánbůh to vyšlo,"zhodnotil rodák z Havlíčkova Brodu přesun Hanuljaka nazpátek do Chomutova.

Miroslav Hanuljak podával výborné výkony už v Kadani a černožlutým vychytal několik vítězství. Potvrdil, že brankář potřebuje cítit důvěru trenéra: „U gólmana tvoří výkon z 80% hlava. Když má důvěru od trenéra, je to vidět i na ledě. V Kadani jsem se snažil podávat co nejlepší výkony, aby jsem se dostal do Chomutova."

Před Piráty je teď reprezentační přestávka a po dvou dnech volna odjíždějí na soustředění: „Odjíždíme na soustředění do Havlíčkova Brodu a tam chceme zapracovat na partě. Chceme se poznat i po jiné stránce než hokejové a doufejme, že po pauze navážeme na výsledky z posledních utkání," objasnil následující dny čtyřiatřicetiletý kouč.