Naději na postup do nejvyšší soutěže živí třetí Mladá Boleslav, která se po úterním vítězství v Olomouci 3:1 přiblížila Liberci na rozdíl čtyř bodů. Naopak Olomouci se naděje s devítibodovou ztrátou čtyři kola před koncem baráže pomalu rozplývá.

Liberec v domácím utkání 8. kola dokázal dvakrát dotáhnout náskok Chomutova. Na trefu Bretta Palina odpověděl Lukáš Vantuch a na gól Lukáše Pulpána na konci druhé třetiny Martin Čakajík. Ve 46. minutě ale rozhodl derby chomutovský Tomáš Káňa.

„Podali jsme velice špatný, až trapný výkon. Po čtyřech výhrách v řadě jsme si mysleli, že to půjde samo. Náš přístup k utkání byl špatný a laxní, hráči si dělali, co chtěli a nedohrávali jsme osobní souboje. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě," zuřil po utkání trenér Liberce Pavel Hynek.

„Je to škoda, myslím si, že poslední čtyři utkání jsme odehráli velmi slušně. Teď ale náš výkon nebyl dobrý, a hlavně jsme dali o gól méně," doplnil Tygr Lukáš Vantuch.

„Chtěli jsme těm dvěma týmům odskočit a to se nám povedlo. Tři body mají cenu zlata, ale teď nás čekají ještě čtyři těžké zápasy," krotí nadšení chomutovský útočník Tomáš Káňa, který si připsal vítěznou trefu. Byl to jeho vůbec první bod v baráži. „Chci v Chomutově udržet extraligu, a proto jsem do toho týmu i přišel. Zatím se nám to docela daří a doufám, že to tak vydrží."

Mladá Boleslav na pátý pokus poprvé bodovala venku, když uspěla v Olomouci. „Máme cenné body zvenku, v boji o extraligu stále žijeme," podotkl asistent trenéra Mladé Boleslavi Jan Vidner.

Hanáci naopak už vypadli ze hry o postup. „Je škoda, že jsme prohráli. Měli jsme hodně šancí, ale byli jsme nedůrazní. V závěru už to byla křeč a nešlo to," doplnil asistent Olomouce Jan Tomajko.

V pátek Mora zajíždí na led vedoucího Chomutova. Domácí Piráti budou chtít udělat další krok k záchraně. „Dá se říct, že budeme favorité, ale Olomouc to rozhodně jen tak nevzdá," zdůraznil Káňa.

Tygři pojedou do Boleslavi odčinit debakl 3:7 a hlavně odříznout Středočechy. „Musíme zmobilizovat síly. Boleslavi máme co vracet, ten výsledek posledně na jejich hřišti byl ostudný. Musíme teď vyhrát," dodal Vantuch.

1. Piráti Chomutov    8 4 1 2 1 18:16 16
2. Bílí Tygři Liberec     8 5 0 0 3 24:16 15
3. BK Mladá Boleslav  8 3 1 0 4 21:21 11
4. HC Olomouc         8 1 1 1 5 12:22   6