Za Chomutov bude již připravený nastoupit mostecký rodák a opora loňských vicemistrů extraligy Tomáš Divíšek, další posila mladý obránce Jakub Stehlík už bude taky na střídačce Pirátů. Chomutov nastoupí pod vedením úspěšného trenéra Kadaně Jiřího Čelanského.

Druhý zápas za Chomutov odehraje Vojtěch Kubinčák, kterému se zápas s Libercem nepovedl, když se svezl s výkonem celého týmu: „Kubinčák to měl těžké, byl u třech nebo čtyřech gólů co jsme dostali. Doufám, že na zápas s Libercem zapomene a ukáže, že jsme udělali dobře s jeho angažováním," zhodnotil výkon útočníka z Litvínova už bývalý asistent trenéra Pirátů Stanislav Mikšovic.

Styl hry Litvínova a Chomutova srovnal právě Vojtěch Kubinčák: „V Litvínově se hraje daleko více odzadu, vychází se z pevné obrany a spoléhá na brejky. Tady po nás trenér chtěl agresivní styl, napadat protihráče. Musíme hlavně zlepšit obranu, dělali jsme školácké chyby a dostali zbytečné góly."

Třinec body sbírá hlavně doma, tam je téměř k neporažení. Výjimkou bylo páteční derby s Vítkovicemi, které Třinec prohrál. Na ledě soupeřů patří mezi průměrné týmy nejvyšší soutěže, dokonce má pasivní bilanci. Vyjma posledního domácího zápasu s Vítkovicemi Oceláři z posledních devíti utkání prohráli jenom jediné, v Litvínově na samostatné nájezdy.

Úctu budí útočná síla Třince, vždyť Martin Růžička je s třiceti třemi brankami nejlepším střelcem extraligy a vede i soutěž v kanadském bodování. Další třinečtí útočníci Radek Bonk, David Květoň a Jiří Polanský jsou v druhé desítce kanadského bodování.

Ve vzájemných zápasech extraligové sezony vždy vyhrálo domácí mužstvo. Piráti doma porazili na začátku listopadu Oceláře 5:3, i když mistři extraligy 2011 vedli po první části již 3:1. Nováček ale dokázal vývoj čtyřmi góly v průběhu druhé třetiny zcela otočit a soupeře pak již nepustil na dostřel.