Při zisku dvou bodů by Pirátům neuškodila ani závěrečná prohra na hřišti Kohoutů z Olomouce. Na základě výsledků ostatních zápasů by se vždy zachránili, buď s Mladou Boleslaví nebo s Libercem. V případě rovnosti bodů rozhodují totiž vzájemné zápasy a při zisku bodu nebo bodů v dnešním utkání by je chomutovští měli lepší jak s Mladou Boleslaví, tak i s Libercem.

Situace může dokonce dojít tak daleko, že po posledním dvanáctém kole můžou mít všechna tři mužstva stejný počet bodů - 21. To nastane v případě, že Piráti vyhrají dnes za dva body a prohrají v základní hrací době v Olomouci. Bruslaři by museli dnes porazit Kohouty doma za tři body a v rozhodujícím utkání v Liberci by stačil Mladé Boleslavi zisk jednoho bodu k postupu do extraligy.

A fanoušci, i když jsou zklamaní z výkonu v Boleslavi, Pirátům věří: „Dnes to nevyšlo, ale v úterý rozhodneme," napsal Marťas na facebooku. Chomutovští potřebují ale bodovat se soupeřem, s kterým poslední tři domácí zápasy prohráli. V barážové skupině 0:2, v skupině o umístění 1:2 a v dlouhodobé části Tipsport extraligy 3:6. Naposledy porazili na domácím ledě Tygry z Liberce 28. října 2012      3 : 2 po prodloužení.

Piráti se spoléhají i na podporu diváků: „V úterý nás čeká hodně důležitý zápas. Věřím, že nás diváci přijdou podpořit a poženou nás za vítězstvím. Moc je teď potřebujeme," věří v podporu diváků Jaroslav Kůs.

Stav zraněných hráčů se nemění. Stále nebude hrát Tomáš Divíšek ani Jaroslav Mrázek, se zlomeninami jsou do konce sezony vyřazeni Matúš Kostúr, Miroslav Zálešák i Petr Macháček. Nejistý je start v dnešním zápase u Milana Procházky.

Utkání začíná v 17:30 hodin a vysílá ho Česká televize.