Trenér Pirátů Václav Sýkora může být spokojen. Jeho svěřenci po vítězném derby s ústeckými Lvy neusnuly na vavřínech a přejeli Most 4:0. Výsledek se ale nerodil tak hladce.

„Ten výsledek se vlastně zrodil až v poslední třetině, protože v úvodních dvou třetinách jsme dali vždy pouze po jednom gólu. Počet našich šancí od druhé třetiny vzrostl, ale naše hra nebyla efektivní. Naštěstí jsme v poslední třetině přidali třetí gól z brejku a po velmi dobře sehrané přesilovce ještě čtvrtý gól,“ komentoval utkání chomutovský trenér.

Ten i přes nespokojenost spojenou s dlouhou přesilovkou v závěru utkání nakonec své svěřence chválil. „Tu pětiminutovou přesilovku jsme neodehráli tak, jak bych si představoval. Chybělo mi nasazení, ale jsou to důležité tři body, musím hráčům poděkovat za výkon.“

V dalším kole čeká Chomutov těžší soupeř. Již dnes v 17:30 vyjedou na led chomutovské arény hráči doposud nejlepšího mužstva v lize – Hradce Králové.

První výhra
Až do pátého kola museli čekat na vítězství hráči sousední Kadaně. Získat tři body se jim podařilo až v utkání s Litoměřicemi. Kadani pomohl především rychle vypracovaný dvoubrankový náskok.

„Nám se podařilo jít do vedení 2:0, soupeř sice rychle snížil na 2:1, ale my ještě do konce třetiny dokázali opět zvýšit. Ve druhé třetině jsme své vedení hodně bránili, stejně jako v poslední třetině jsme čelili několika oslabením, ale všechno jsme si poctivě odmakali. Čtvrtý gól už byl jen výsledkem naší snahy. Jsme rádi za vydřené vítězství a první tříbodový zisk,“ řekl po utkání kadaňský trenér Mikuláš Antonik. Kadaň se v dnešním utkání představí na ledě Třebíče.