Na začátku deváté minuty měli hosté k dispozici přes minutu dlouhou přesilovou hru pěti proti třem. Nejprve se blýskl Řehoř perfektním přesunem v brankovišti, kterým zabránil takřka jistému gólu, poté byl ale domácí brankář bezmocný. Gřegořek vypálil od modré čáry, k dorážce si sjel Daniel Přibyl a zakončil za ležícího brankáře.

Hosté si ale vedení neužili dlouho. V přesilové hře si domácí perfektně rozebrali obránce, k puku se dostal Frolík a ačkoliv již mohl zakončovat, poslal zadovkou kotouč na zcela volného Miroslava Zálešáka, který zakončil do prázdné brány.

Druhá třetina byla o poznání nezáživnější. Oba týmy sice měly několik šancí, ale žádnou vyloženou. Ačkoliv měli Piráti tři přesilové hry, žádnou nedokázali využít. Naopak Sparťanům se to povedlo.

Po střele Tona, kterou Řehoř vyrazil, se k puku dostal Jaroslav Hlinka a svůj blafák zasunul za ležícího domácího brankáře.

Tři minuty před koncem druhé části mohli Piráti vyrovnat. Frolík předložil přihrávku do jízdy Hruškovi, který ale jeho blafák nedokázal dovést do vítězného konce. Stav po dvou třetinách byl tedy 1:2 pro pražskou Spartu.

Na začátku třetí části měli Piráti další možnost skórovat. Před Neuvirthem se zjevil Lušňák, ale na poslední chvíli mu kotouč sebral jeden z obránců. V polovině poslední části ale začala úřadovat Sparta.

Nejprve se v pravém kruhu zjevil zcela volný Michal Broš a jeho střela propadla Řehořovi mezi betony. Další branku přidal o několik desítek vteřin později Petr Tenkrát, který dostal přesnou přihrávku od Formana a zakončení mu nedělalo žádný problém.

Osm minut před koncem musel své místo v bráně Milan Řehoř přenechat Kostúrovi, jelikož se po střetu s hostujícím útočníkem zranil. Domácí hráče poté zřejmě již přešla chuť a nechali veškerou aktivitu na svém soupeři. To dokázal využít šikovnou tečí Vladimír Sičáka stanovil tak konečné skóre na 5:1 pro hosty z Prahy.

PIRÁTI CHOMUTOV - HC SPARTA PRAHA 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 11. Zálešák (Michael Frolík, D. Hruška) - 9. Přibyl (Gřegořek, Milam), 36. J. Hlinka (Ton, Philipp), 51. Broš (Sekáč), 52. Tenkrát (Forman, Bahenský), 60. Sičák (Krstev, J. Hlinka).
Rozhodčí: Homola, Wagner - Hejl, Rozlílek.
Vyloučení: 7:7, navíc Zálešák (Chomutov) 5 min. a do konce utkání.
Využití: 1:2.
Diváci: 3079.
Sestavy:
Piráti Chomutov: Řehoř (52. Kostúr) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Bartejs, Pavlas - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - Lušňák, Kraft, Hřebejk - Y. Treille, Sikora, Hromas - Důras, Gajovský, M. Procházka - Seman. Trenéři: Antonik a Mikšovic.
HC Sparta Praha: Neuvirth - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Vallin, Krstev - Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.