První třetinu jak z říše snů odehráli Piráti proti mistrovskému Třinci. Když přišla čtyřminutová přesilová hra Třince, Chomutov téměř nepustil hosty ke střelecké příležitosti. Piráti předváděli hru podle not Čelanského - plnou nasazení, agresivity, dohrávání soubojů. Nový vůdce týmu Tomáš Divíšek rozjásal diváky v 17. minutě v přesilové hre, když se přihrávka Kubinčáka odrazila od jeho nohy do brány Ocelářů. O minutu bylo ještě veseleji, Tomáš Sikora se totiž prosadil před bránou a mezi betony Hamerlíka protlačil puk za jeho záda. "První třetina se nám povedla jak výsledkově tak herně a touto hrou by jsme se chtěli prezentovat po zbytek sezony," komentoval po skončení zápasu průběh první třetiny Jiří Čelanský.

Třinec se dostal do hry na začátku třetí třetiny, když v přesilové hře snížil Zíb bombou od modré čáry a za dvě minuty bylo srovnáno. To v početní výhodě Pirátů ujel Polanský a nedal Hanuljakovi šanci. Chomutovští se psychicky dostali opět do spodních pater a nabídli hostům několik příležitostí. Naštěstí jejich šance zůstaly nevyužity a v druhé polovině závěrečné třetiny to byli opět domácí, kteří měli příležitosti na rozhodnutí utkání.

Rozhodující trefu dramatického utkání nakonec obstaral ve čtvrté minutě prodloužení obránce Palin a zaslouženě si Piráti připsali aspoň dva body.

PIRÁTI CHOMUTOV - HC OCELÁŘI TŘINEC 3:2 v prodl. (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Divíšek (Kubinčák, Stehlík), 18. Sikora (M. Procházka), 64. Palin (Divíšek, D. Hruška) - 41. Zíb (Hrabal, M. Růžička), 43. Polanský.
Rozhodčí: Turčan, Homola - Kajínek, Podrazil.
Vyloučení: 7:11, navíc Pulpán (Chomutov) 10 min.
Využití: 2:1.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 3105.
Sestavy:
Piráti Chomutov: Hanuljak - Stehlík, Pulpán, Palin, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Bartejs - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - M. Procházka, Hromas, Sikora - Y. Treille, T. Káňa, Kůs. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - Varaďa, Peterek, M. Růžička - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský - Hrňa, Matuš, Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.