Pro litvínovskou Vervu a chomutovské Piráty tak začíná drsný režim. Hrát se bude obden - pátek, neděle, úterý, čtvrtek! Chomutov, poslední tým extraligové tabulky, má šanci, jak si zvednout před blížící se baráží sebevědomí. Následující tři zápasy totiž odehraje před vlastním publikem.

A hokejisty Chomutova čeká v pátek boj o odvrácení černého zápisu do historie samostatné české extraligy. Po šestnácti porážkách v řadě jsou Piráti jediný neúspěch od vyrovnání rekordu Vsetína, jenž od konce listopadu 2006 do druhé poloviny ledna 2007 prohrál 17 zápasů za sebou. O odvrácení ostudy budou bojovat proti Třinci.

„Nečeká nás zrovna nejlehčí soupeř. Třinec je rozjetý, sestřelil Plzeň a má k dispozici kompletní kádr. Pokusíme se soupeři čelit tím, že navážeme na kvalitní a zodpovědný výkon z Litvínova. Věřím, že omlazená obrana v čele s Kostúrem, který znovu dostane šanci, to zvládne," řekl trenér Chomutova Jaroslav Beck.

Třinec v posledních deseti kolech osmkrát vyhrál a podle momentální formy by na severu Čech neměl mít problémy. Proti Pirátům si navíc v sezoně zatím připsal plný počet bodů. „Ale když si vzpomeneme na oba domácí zápasy, tak v nich nás Chomutov pořádně potrápil a rozhodovali jsme je až v závěru. Musíme do toho jít se stoprocentní koncentrací," upozornil trenér Jiří Kalous.

Piráty trápí v posledních dnech rozsáhlá marodka v zadních řadách, a tak novým mužem na soupisce se stal lotyšský reprezentant Maris Jass. Startoval na třech světových šampionátech včetně toho posledního ve Skandinávii. Připraven bude už pro páteční zápas s Třincem.

Plzeň po dobrých výkonech z poslední doby, které jí vynesly posun na druhou příčku, vystřízlivěla v Třinci (1:5). Teď ji čeká Litvínov, který Indiány hodně potrápil v loňském čtvrtfinále play off a nyní bojuje o setrvání v desítce. Indiáni ale doma kralují, před vlastním publikem vyhráli 13 zápasů za sebou a šestnáctkrát v řadě v ČEZ Aréně bodovali.

„Každý hraje o něco. My nechceme opustit pozice, které držíme celý rok. Všechny týmy nebudou hrát do konce jinak než naplno a to i přidává na atraktivnosti pro lidi. Nás hráče a trenéry nevyjímaje," řekl klubovému serveru plzeňský bek Tomáš Frolo.

Litvínov také sbírá body v zápasech doma, kde bodoval dvanáctkrát za sebou, z toho jedenáctkrát vyhrál. Venku ale získal z posledních šesti zápasů jediný bod. „Nepojedeme tam jako favorité, ale už jsme v minulosti dokázali, že tam umíme hrát," připomněl brankář Pavel Francouz loňské dvě výhry v Plzni ve čtvrtfinále, z nějž ale nakonec postoupil soupeř. „V poslední době se začalo dařit jejich útočníkům, tak uvidíme," doplnil Francouz.

Mimo hru dnes v podvečer bude důležitý obránce Zeman.

17:30 Chomutov - Třinec

Vzájemné zápasy v sezoně:4:6, 2:5, 1:2.

Nejproduktivnější hráči: David Hruška 43/28 (16+12) - Jiří Polanský 43/38 (16+22).

Zajímavosti:

Chomutov podlehl v šestnácti zápasech za sebou; pokud neuspěje ani v pátek, vyrovná extraligový rekord Vsetína, který v sezoně 2006/07 prohrál 17 utkání za sebou.

Oceláři vyhráli osm z posledních deseti zápasů.

Piráti v této sezoně ještě s Třincem ze tří utkání nebodovali.

17:30 Plzeň - Litvínov

Vzájemné zápasy v sezoně: 1:4, 1:0 po sam. nájezdech, 1:2.

Nejproduktivnější hráči: Radek Duda 38/32 (14+18) - Viktor Hübl 37/29 (11+18).

Zajímavosti:

Plzeň doma vyhrála třináctkrát za sebou a šestnáctkrát v řadě doma bodovala.

Litvínov venku prohrál šestkrát za sebou a získal během této série jediný bod.

Severočeši vypadli s Plzní loni ve čtvrtfinále po porážce 3:4 na zápasy, v této sezoně získali s Indiány ze tří zápasů sedm bodů.