Litvínov je na tom opačně, v neděli si po čtyřech letech zajistil přímý postup do čtvrtfinále play-off, vyhrál desáté domácí utkání v řadě a bodoval devětkrát v posledních deseti zápasech. Vytvořil ligový rekord, když vyhrál osmé samostatné nájezdy a má v nich sto procentní úspěšnost!

Cílem Pirátů pro úterní utkání je bodovat: „Po třech zápasech s nulou chceme bodovat," řekl trenér Pirátů Jiří Čelanský. Poslední dvě utkání odehráli Piráti v útoku se stejnou sestavou, jenom pro zápas ve Vítkovicích vypadl se zraněný Marek Račuk. Jestli plánují trenéři změny v sestavě, nebylo v pondělí ještě jasné: „Máme to v hlavách, uvidíme. Jako první se to samozřejmě dozvědí hráči," řekl o možných změnách Jiří Čelanský.

Taky o tom, kdo nastoupí v brance Chomutova, nebylo ještě jasno. Současně ale trenér Pirátů odmítl spekulace o posílení Kadaně pro boje play-off Miroslavem Hanuljakem: „Hanuljak dostal ve Vítkovicích po šesti zápasech volno. Za Kadaň v play-off nemůže nastoupit, je chomutovský a je po přestupním termínu." Z hráčů, kteří figurují na listině zraněných Jaroslav Kůs, Marek Račuk a Lukáš Pulpán bude připraven do hry obránce Pirátů Pulpán.

Utkání tak jako všechny zápasy předposledního a posledního kola základní části Tipsport extraligy začíná v 18:15 hodin.

Úterní poslední kolo základní části hokejové extraligy skýtá nemalé drama a jistě napíše plno příběhů, Litvínov ho však může odehrát bez stresu. Krušnohorci už mají splněno, o čtvrtfinále play off nepřijdou a úterní regionální derby na ledě Chomutova si tak mohou bezstarostně užít.

Litvínov učinil poslední krok v neděli, kdy na svém ledě porazil Kladno 2:1 po nájezdech. Přímo do čtvrtfinále postoupila Verva po čtyřech letech a dala tak zapomenout na loňskou zbabranou sezonu, ve které se klub zachraňoval v play out. Tomu se nevyhnou Chomutov s Libercem.

„Celý rok jsme šli za svým cílem a dosáhli ho. Ale teď teprve začíná to hlavní," zvolal zlatý „hoch" z Nagana Martin Ručinský, který je natěšený na boj o titul. „Play off je nová soutěž. Doufáme, že se nám bude dařit i dál." Litvínovští se nehodlají utopit ve víru oslav, i v úterý mají ještě o co hrát. Pokud totiž derby ovládnou, mohou se probít na výhodnější čtvrtou příčku.