Přestože Klášterečtí jsou o hodně pater v tabulce výše než jablonečtí Vlci, tak v letošní sezoně se jim na ně příliš nedařilo, dvakrát s nimi prohráli (1:4 a 1:5).

Sobotní utkání se ale od začátku vyvíjelo úplně jiným směrem a už ve třetí minutě při přesilové hře otevřel skóre domácí Zika. To byl sice jediný gól úvodní třetiny, ale ta se odehrávala převážně před jabloneckou brankou.

Definitivní zlom zápasu pak přinesla druhá třetina, kterou Klášterec vyhrál 3:1. Všechno odstartoval v další z početních výhod Kajer a přestože jablonecký Stehno dokázal brzy snížit na rozdíl jediného gólu, tak odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a po trefách Řepíka se Sukem se do šaten odcházelo za stavu 4:1.

Za tohoto stavu se už domácí nikam příliš nehnali a v klidu si bránili vypracovaný náskok. A protože i Vlci působili bezzubým dojmem, tak se na tomto stavu v závěrečné třetině nic neměnilo.


HC Klášterec n. Ohří - HC Vlci Jablonec n. Nisou 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly 1:0 3. Zika (Stehlík), 2:0 22. Kajer (Buchal), 2:1 29. Stehno, 3:1 31. Řepík (Buchal, Bečvář), 4:1 38. Suk (Martínek).
Klášterec: Damašek - Klaus, Martínek, Mašek, Řezníček, Kocek, Krupka, Koblitz - Boguský, Kajer, Derfler - Suk, Bečvář, Buchal - Zika, STehlík, Pražák - Řepík, Novotný, Nguyen - Kadlec