Obránce Brett Palin už v Chomutově pokračovat nebude, co potvrdil po návratu z dovolené trenér Jiří Čelanský: „Dnes jsem s ním telefonicky mluvil, potvrdil mi, že chce zůstat v Kanadě." (pozn. red.: rozhovor se uskutečnil ve čtvrtek). Naopak smlouvy prodloužili Jan Rutta i Jakub Stehlík a přidali se k obráncům jako Tomáš Bartejs, Lukáš Pulpán a Martin Rýgl.

Zatím poslední posilou se stal útočník Jaroslav Svoboda, který v minulé sezóně nastupoval v Kontinentální hokejové lize za Lva Praha a dokončil ji v pražské Spartě. Dvaatřicetileté křídlo má ve sbírce titul juniorského mistra světa z roku 2000 a zahrálo si i finále Stanleyova poháru. V nejslavnější soutěži světa odehrál téměř 160 utkání v barvách Caroliny a Dallasu.

Jaroslav Svoboda se připojil už k dříve angažovaným posilám Tomáši Malcovi a Jozefovi Balejovi.

K Tomáši Malcovi trenér a současně sportovní manažer Pirátů řekl: „Tomáš Malec je důrazný defenzivní bek, je to typ hráče, který nám v loňské sezoně chyběl." Slovenský urostlý obránce Tomáš Malec hájil poslední tři sezóny barvy Komety Brno, jeho fyzické parametry (190 cm, 99 kg) ho předurčují k tvrdé hře. Na kontě má také téměř pět desítek startů v NHL, šanci dostal v týmech Caroliny a Ottawy.

Jozef Balej pomohl Plzni ve finále třemi přesnými zásahy k historicky prvnímu mistrovskému titulu. Přestupem k Pirátům udělal radikální obrat: Z Indiána se stal Pirátem, z týmu mistra přišel do mužstva, které bojovalo o udržení v soutěži. Čelanský ale ví, proč ho angažoval: „Jozef Balej se nám typově hodí do koncepce, je to důrazný útočník, dobrý střelec, vhodný i do kombinace."