Most/Kadaň - Důležité vítězství, i když „jenom nad posledním Mostem" si připsali v druhém kole play-out hokejisté Kadaně. Předposlední Medvědi z Berouna totiž vydřeli výhru nad Šumperkem a tím se Salithu přiblížili na rozdíl třech bodů. Kadaňští si od předposledního místa, které znamená baráž o zachování první ligy, zachovali odstup pěti bodů.

V utkání hraném v Mostě nenechali hokejisté Sportovního klubu od začátku nikoho na pochybách, kdo bude ve středu večer pánem na ledě. Mostečtí sice měli ještě za stavu 0 : 0 šanci jít do vedení, ale gólově se v první třetině prosadili jenom hokejisté Kadaně. Během 74 sekund na konci úvodní části hry vstřelili dvě branky a jistě kráčeli za vítězstvím. Jako první se gólově prosadil Karel Hromas, který po tvrdé střele Trefného od modré zblízka bekhendem přehodil Horáka. Druhou branku přidal Karel Ton. Vyžil přihrávky Nikoly Gajovského a z mezikruží propálil mosteckého brankáře.

Na začátku druhé třetiny měl opět jako první příležitost Most. Písařík se dostal do samostatného úniku, ale Strmeň výborně zasáhl betonem. A opět se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš". Na druhé straně se po 36 sekundách dostal k zakončení po dlouhém pasu Pavlase Petr Jíra a nad ležícím Horákem zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Po této brance mostečtí upadli do letargie a Kadaň na hřišti jasně dominovala. Do konce druhé třetiny zvýšil Nikola Gajovský dvěma góly už na 5 : 0. „Podle mého názoru jsme v první polovině zápasu byli jasně lepším týmem. Vstřelili jsme branky a měli jsme utkání pod kontrolou," byl spokojen trenér Karel Soudek.

V závěrečné části hry se gólově prosadil jenom domácí Bojer střelou pod horní tyč a před 76 diváky vstřelil aspoň čestný úspěch domácích. Třetí třetina se v podstatě jenom dohrávala, co potvrdil i Karel Soudek: „V poslední třetině už jsme polevili, nehráli jsme to, co jsme chtěli a soupeř dokonce snížil při vlastním oslabení."

Třetí kolo play out odehrají kadaňští hokejisté na domácím ledě. V sobotu 1. března vyzvou od 17:30 hodin Medvědy z Berouna.

HC MOST SK KADAŇ 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky: 48. Bojer 35. a 40. Gajovský, 17. Hromas, 19. Ton, 23. Jíra.Vyloučení:5:5. Bez využití.Diváci:76.

SK Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Trefný, Mazanec, Havel, Szakal, Dobrovolný – Ton, Gajovský, Jíra – Hromas, Kůs, Chlouba – Hammerbauer, L. Novák, Mainer – Hlava