Ruský tým byl v Berouně na soustředění a měl za sebou již první přípravný zápas, v kterém porazil domácí Medvědy 4 : 1.

V zápase sice černožlutí dvakrát vedli, ale v závěrečné třetině hosté dvěma brankami otočili stav utkání. V jejich prospěch rozhodly tři využité přesilové hry. Na straně kadaňských se dvakrát gólově prosadil čtvrtý útok a vždy to bylo ze začátku třetin.

Na straně Kadaně se již neobjevil obránce Tomáš Schmidt, který odehrál za Kadaň poslední čtyři sezony. Za tu dobu si připsal 58 kanadských bodů za 15 branek a 43 asistencí. V nové sezóně bude působit v německém celku EV Regensburg, který hraje třetí nejvyšší soutěž.

Další přípravný zápas odehrají kadaňští ve čtvrtek 8. srpna v 18:00 hodin na domácím zimním stadioně. Soupeřem jim budou Medvědi z Berouna.

Ariada-Akpars Volžsk SK Kadaň 3:2 (1:1, 0:1, 2:0), branky a nahrávky: 5. Seman (J. Novák), 23. J. Novák (L. Novák, Havel), využití přesilovek: 3:0, v oslabení: 0:0, průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

SK Kadaň: Strmeň - Liška, Szakal, Pelc, Dobrovolný, Prošek, Kropáč, Havel, Opalek -  Ton, Charousek, Jíra - Havel, Hanták, Chlouba - Lehnert, Gajovský, Deveri - Seman, J. Novák, L. Novák.