Černožlutí nezachytili v sobotním duelu začátek zápasu, když po první třetině prohrávali o dvě branky. Další dva zásahy přidali hosté v rozmezí dvou minut prostřední části, hokejisté Kadaně dokázali zásluhou Dobrovolného už pouze zkorigovat. „V sobotu byl rozhodujícím momentem začátek utkání. Z naší strany to nebylo ono. Nevím, čím to bylo. Mužstvo netáhlo za jeden provaz jako v posledních zápasech. Nevím, jestli tam nedošlo k nějakému uspokojení z toho, že jsme předtím čtyřikrát vyhráli," řekl pro klubový web trenér Karel Soudek. V podobném duchu zhodnotil první polovinu zápasu i střelec jediné kadaňské branky David Dobrovolný. „Začali jsme špatně. Nebránili jsme vůbec dobře. Všechno co jsme mohli, tak jsme pokazili. Dávali jsme si tam špatné přihrávky. Na modré čáře jsme dělali chyby a z nich jsme inkasovali góly."

Po polovině utkání Kadaň hru vyrovnala, ale to už bylo pozdě. „Prospali jsme půlku zápasu a pak už se s tím nedalo moc dělat. Samozřejmě se to poté zvedlo a hráli jsme s Olomoucí vyrovnaný zápas, ale body už byly v nedohlednu," nebyl spokojený se sobotním výkonem Karel Soudek.

Kadaňští si tak v 16. kole zapsali prohru a s 23 body zůstali na aktuální šesté příčce 1. ligy. Ve středu 30. října zajíždějí svěřenci trenérů Soudka a Šípa do Českých Budějovic. Na ledě Budvar arény se utkají s místním znovuzrozeným Motorem. Jihočeši neprožívají zrovna povedené období, neboť z posledních pěti zápasů dokázali bodovat jen jednou a to ještě ne tříbodově. „Musíme do zápasu v Českých Budějovicích vlétnout, tak jak jsme začali v polovině druhé třetiny a bude to dobré. Ale pokud začneme jako s Olomoucí, tak to opravdu dobré nebude," přemítal David Dobrovolný, dvacetiletý zadák, který má na svém kontě sedm kadaňských zápasů. Domácím fanouškům se Sportovní klub představí v sobotu 2. listopadu v souboji s Rebely z Havlíčkova Brodu, kteří jsou na pátém místě tabulky 1. ligy a mají o osm bodů více než kadaňští.

SK Kadaň - HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:2, 0:0). Branky a nahrávky: 39. Dobrovolný (Gajovský) 8. Rác (Vodný), 14. Ostřížek, 26. Knotek (Staněk), 27. Vodný (Knotek, Ovčačík). Rozhodčí: Smitka Šulo, Koskuba. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 402. Střely na branku: 26:34.

SK Kadaň: Strmeň - Stehlík, Trefný, Dobrovolný, Szakal, Havel, Rutta, Pelc, Opalek - Ton, Hanták, Kůs - Hromas, Chlouba, Gajovský - J. Novák, L. Novák, Hammerbauer - Kopáč, Lehnert, Hlava