V sobotním utkání padli dva góly v úvodních 14 minutách, ale pak dlouho nic. Jako první se ve 4. minutě po přesné přihrávce Milfaita do puku opřel Aleš Holík (0:1), na jeho branku dokázal zareagovat ve 14. minutě Nicolas Hlava (1:1).

A pak začalo dlouhé čekání na gól. Kadaň měla převahu, jenže šance Chlouby, Davida Kašeho, Kadlece i kadaňská přesilovka o dva hráče zůstaly nevyužity.

Až přišel šťastný gól Vrdlovce, jenž v 50. minutě po ráně Milfaita uklidil puk do poloprázdné domácí klece (1:2). Kadaňští chtěli body, už v 57. minutě sáhli ke hře bez brankáře a hosté nakonec závěrečný tlak neustáli. Hrdinou posledních okamžiků se stal Roman Chlouba, vyrovnal půl minuty před koncem a vítězný gól vstřelil pouhých sedm vteřin před závěrem prodloužení.

„U první branky musím pochválit Jakuba Trefného, který hezky vystřelil, odrazilo se to od brankáře Svobody a já jsem to zametl do prázdné branky. U druhé branky tam byla střela od Martina Rohana, našel jsem si puk, přitáhl jsem si to do strany a dal jsem branku," popsal na klubovém webu rozhodující trefy šťastný střelec.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Dnes to bylo velké představení, takových zápasů se vidí málo. U nás je to ale taková tradice. Čím je soupeř z nižších pater, tím ho nechci nijak podcenit, tak nám padá koncentrace na ty rozhodující věci, které dělají výsledek. Pak do strašné práce a nervů to nějak poskládat. Já nechci říct, že někdo něco vypustil, podcenil. I Roman Chlouba začal vlažněji, pak se dostal do varu, odehrál 5 minut v kuse. Samozřejmě Hany (Miroslav Hanuljak), nic na něj nešlo, pak se tam objevil sám hráč, byl z toho gól. Nesmírně složitý zápas, protože soupeř bojuje na hranici možností, nejde dopředu, brání, vyhazuje. Čím je mladší tým a jeho zkušenost zápasová je menší, tím větší horory z toho jsou. Navíc je to tradice, Šumperk je náš soupeř, příběh pokračuje. My jsme byli hokejově asi trošku lepší, Šumperk pak v power - play nedokázal třikrát trefit prázdnou bránu a ten hokejový bůžek se ve finále postavil na naší stranu.

Milan Mazanec (trenér Salith Šumperk: My jsme se dlouho drželi, měli jsme příliš mnoho oslabovek na to, abysme se dostali do hry. Já si myslím, že soupeř, přestože měl optický tlak, tak to bylo v ně té naší formace a byla tam spousta střel okolo, ale to nám tam ten gólman pochytal. Byla chyba, že jsme nedali branku z power - play, tam bylo rozhodnuto.