Kadaňští překvapili domácí aktivní hrou, od úvodního hvizdu uzamkli svého soupeře v jeho obranné třetině. Trenér Kadaně Jiří Čelanský byl po zápase spokojený: „ O našem vítězství rozhodla aktivní hra a bojovnost. Nepřijeli jsme do Ústí nad Labem bránit."

Hosté poprvé udeřili už v páté minutě, když se Kadaň díky přesné trefě Račuka ujala vedení a ve druhé třetině pak náskok ještě navýšil po samostatné akci Gajovský. Ústí se poprvé střelecky prosadilo až ve třetím dějství, na zvrat v utkání ale nedošlo. Za necelých pět minut totiž Kadaň vedla opět o dvě branky, když v přesilové hře napřáhl z mezikruží Martin Mazanec a svou střelu poslal přímo k tyči. Poslední kadaňský gól v zápase vsítil v 52.minutě nikým nehlídaný Roman Chlouba, který nedal střelou do protipohybu domácí brankáři Petráskovi šanci. Slovan už poté pouze dokázal korigovat stav zápasu na 4:2.

Domácí trenér Jiří Mička ocenil výkon hráčů Kadaně: „Kadaň hrála výborně, dobře bruslila, napadala nás, přijela k nám vyhrát a potvrdit dobrou sérii, kterou má."

Kadaň vyhrála třetí zápas v řadě a zvýšila svůj náskok před pátou Třebíčí na tři body. Na třetí Ústí ztrácí devět bodů.

V středu od 18:00 hodin čeká na domácím ledě černožluté další výzva: druhý tým Olomouce s trojnásobným mistrem světa a s nejstarším dosud hrajícím členem zlaté olympijské party z Nagana Jiřím Dopitou. Olomoucký matador nastoupil v pondělním utkání proti Benátkám nad Jizerou bezmála po dva a půl měsících, kdy byl mimo hru nejdřív kvůli zdravotním potížím a pak problémům s bruslemi.

Přijďte povzbudit Kadaň v boji proti olomouckým Kohoutům!