Utkání pro domácí Kadaň nezačalo příliš šťastně. Již v šestašedesáté sekundě se po nezaviněném střetu s útočníkem Zubrů zranil brankář Miroslav Hanuljak a musel odstoupit ze zápasu. Nahradil ho mladý Tadeáš Dvořák, pro kterého to byl teprve druhý start v druhé nejvyšší soutěži. Ale zachytal výborně, jenom tři minuty mu chyběli od premiérové nuly mezi dospělými.

„Měli jsme smůlu, že Miroslav Hanuljak se hned při prvním zákroku zranil. Ze strany útočníka to bylo nezaviněné. Nastoupil Tadeáš Dvořák, který má výbornou formu, takže nám to celý podržel," byl spokojen s výkonem dvacetiletého brankáře asistent trenéra Josef Dušek.

To zranění Radka Veselého tři minuty před koncem zápasu nebylo nezaviněné. Jakub Ferenc neunesl poslední výsledky Zubrů, když Přerovští po dobrém startu padli již popáté v řadě a předvedl nevybíravý zákrok na kadaňského útočníka. Toho pak doprovodili do kabiny zdravotníci.

„Mrzí mě faul na Radka Veselého. Ferenc to na konci zápasu nevydržel a zranil ho. Má otřes mozku. Podíváme se na video a nevylučujeme, že se obrátíme na svaz s žádostí o přezkoumání zákroku," nebyl spokojen se zákrokem přerovského obránce Josef Dušek.

Utkání, ve kterém hlavní rozhodčí Wágner udělil celkem 25 trestů, ještě okořenil pěstní souboj pouhé dvě sekundy před koncem mezi Filipem Doležalem a Jiřím Běhalem, ve které domácí borec nedal svému soupeři šanci a jasně zvítězil.
V samotném utkání nebylo o vítězi pochyb. První třetinu vyhráli Kadaňští sice „pouze" jednobrankovým rozdílem (1:0), ale v prostřední části hry rozhodl Sportovní klub definitivně o svém vítězství. Vstřelil další tři branky, Zubři vstřelili čestný gól až za stavu 5:0 v 57. minutě.

„Na soupeře, se kterým jsme v prvním kole prohráli, jsme se připravili dobře. Udělali jsme taktiku, kterou jsme udrželi. Jsme rádi, že jsme uhráli tenhle výsledek," byl spokojen kadaňský asistent.

„Soupeř nám nepovolil dopředu vůbec nic, byli jsme pořád o krok pozadu. Kadaň výborně bruslila, napadala nás a zaslouženě vyhrála. Měla i velice silné přesilovky, v nichž my jsme bohužel pořád jaloví, protože nám stále chybí hráči jako Grof nebo Pšurný," řekl k utkání Vladimír Kočara, asistent hlavního přerovského trenéra.

SK KADAŇ – HC ZUBR PŘEROV 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Mrázek, Kůs), 29. Kverka (Hlava, Trefný), 35. Charousek (Chrpa, Kverka), 40. Vaněk (Veselý, Mrázek), 57. Trefný (Charousek, Hlava) – 57. Kovařík. Rozhodčí: Wagner – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 12:12, navíc Ferenc (Přerov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Střely na branku: 41:26. Diváci: 570.

SK Kadaň: Hanuljak (2. T. Dvořák) – Tejnor, J. Mrázek, Charousek, Trefný, Szathmáry, Rohan, Černý – Račuk, Kůs, Veselý – Chrpa, Kverka, Hlava – Vaněk, Vrána, Koblasa – Wágner, Macháček, Doležal.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Sedlák, Přindiš, Pala, Běhal, Ferenc, Matyáš – Procházka, Sikora, Dostálek – Kratochvil, Popelka, P. Mrázek – Goiš, Šebek, Stoklasa – Kovařík, Král, Hrazdira.