Jihlavští neprožívají zrovna bodově úspěšné období a Kadaň toho naplno využila. Po úvodním oťukávání hosté poprvé udeřili ve dvanácté minutě, kdy se tečí prosadil Gombár - 0:1.

Další minuty přinesly spíše opatrnější hokej, pořádný šok si pro domácí Kadaň schovala na polovinu zápasu. Ještě v čase 25:58 platil stav 0:1, ale v čase 29:30 to už bylo neuvěřitelných 0:5!

Těchto šílených 212 vteřin odstartoval šťastný gól Kuběny, který využil nečekaného odrazu puku od mantinelu, poté se v přesilovce prosadil Bauer, po něm se z blízka prosadil Ton a vše završila dělovka Balázse…

To už diváci začali z jihlavského Horáckého stadionu houfně odcházet, takže většina z nich ani neviděla, že krátce po polovině zápasu skóre kosmeticky upravil Haluza.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:5, takže o všem podstatném bylo prakticky rozhodnuto. Jiskřičku naděje vykřesal ve 44. minutě domácím Hodek, ale to bylo z jihlavské strany vše. Definitivní podobu výsledku pak dal tentýž hráč, který brankový účet otevřel - Gombár pečetil na konečných 2:6 a šestá tříbodová výhra SK Kadaň v řadě byla na světě!

„V tři body jsme před zápasem ani nedoufali. Přijeli jsme sem pro ten jeden bodík, ale takhle je to nádherné. Rozhodlo proměňování šancí. My jsme každou druhou šanci dali, domácí ztroskotali na našem výborném gólmanovi, který už nás drží několik zápasů,“ řekl v Jihlavě kadaňský kouč Jiří Rech.

V příštím kole, které se odehraje v sobotu 16. ledna, se kadaňští hokejisté představí opět před svými fanoušky, od 17 hodin přivítají třetí tým tabulky, Olomouc. Doma hrají také Chomutovští, kteří už poprvé představí novou brankářskou posilu, Jana Cháberu ze Sparty. Jejich zápas proti Benátkám nad Jizerou začíná o půl hodiny později, než ten v Kadani.