Pátý zápas měl být před domácím publikem postupový. Hanáci ale byli zásadně proti.

Do utkání vstoupili lépe domácí, potopilo je ale hned jejich první vyloučení. Na trestné seděl za podražení Jaroslav Mrázek a Hanáci v páté minutě otevřeli skóre. Vyrovnání sice přišlo hned o dvě minut později z hole Hřebejka, ovládnout otěže zápasu se ale Pirátům nepodařilo.

Po jejich obrovském tlaku a trefené tyčce ujeli hosté a Pavel Selingr jim znovu vrátil náskok.

„Už od začátku nám chyběl pohyb a důraz. Vlastně celé dvě třetiny jsme odehráli v křeči, ze které jsme se nemohli dlouho vymanit.“

Před polovinou zápasu Řehoř neudržel lehké nahození a z hole Haluzy padl třetí gól. Pirátům se podařilo šťastnou střelou Pulpána vstřelit kontaktní gól ještě před přestávkou, ani jasná převaha ve třetí části již ke změně skóre nevedla. Série tedy nekončí, naopak se stěhuje za stavu 3:2 zpět na stadion Olomouce.

„Z naší strany se povedla pouze třetí třetina, ale i přes velké množství příležitostí se nám nepodařilo alespoň srovnat. V play-off se musí hrát každou vteřinu, minutu i střídání na doraz a to, co jsme předvedli dnes, bylo rozhodně málo. Hrát dvacet minut ze šedesáti skutečně nestačí,“ uzavřel Sýkora.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 2:3 (1:2,1:1,0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 39. Pulpán (Jíra) - 5. Pekr, 13. Selingr (Kolouch), 29. Haluza Rozhodčí: Florian, Pešina - Beneš, Štofa Vyloučení: 4:5 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 4515 Průběh utkání: 1:2, 1:1, 0:0

Piráti Chomutov: Řehoř (Duba) - Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Mrázek, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Hruška, Lapšanský, Rachůnek - Pacovský, Diviš, Gajovský - Orsava, Sikora, Hromas - Ondřej

HC Olomouc: Kašík (Žigárdy) - Ministr, Lhotský, Bartoň, Haluza, Kotvan, Kucsera, Rác, Pšurný - Dopita, Řípa, Ondrušek - Horák, Janáček, Kolouch - Kucharczyk, Nedbálek, Pekr - Selingr, Staněk, Vodný