Větší důvod k radosti měl po závěrečném hvizdu druhý jmenovaný. Slavia totiž v domácím prostředí potvrdila parádní formu, Chomutov přejela 4:1 a připsala si už šesté vítězství v řadě. Pražané naposledy padli 9. prosince v utkání s Kometou. Triumf nad Piráty řídil kanonýr Jaroslav Bednář, jenž zaznamenal hattrick. Sobotka se s extraligou rozloučil dvěma asistencemi.

V 8. minutě se po střele z mezikruží jako první prosadil Petr Kuboš. Ve zbytku úvodní periody Slavia pokračovala v udávání tempa a Pirátům dovolila jen tři střely na Kopřivu.

Už třicet vteřin po prvním hvizdu prostřední části zvyšoval z levého kruhu ranou „z voleje"Jaroslav Bednář. Domácí stále svírali Chomutov a nepouštěli ho moc k puku. Ve 26. minutě zvyšoval v přesilové hře opět Jaroslav Bednář, když V podobné pozice jako při jeho prvním zásahu napřáhl a střelou z první zužitkoval Sobotkovu přihrávku přes šířku hřiště. Pět minut před koncem třetiny Kopřiva zasahoval proti Důrasově tvrdé střele z mezikruží, před brankovištěm však stál Karel Hromas, jemuž se záhadným úderem holí podařilo dostat puk přes brankářovo rameno až do branky. Chomutov se po snížení osmělil a do úniků se dostával četněji, ve zbývajícím čase už však se skórem nepohnul.

Dvě minuty před koncem zkusili Chomutovští hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Naopak dali Jaroslavu Bednářovi snadnou příležitost ke zkompletování hattricku. Chomutovští si tak se Slavií nedokázali poradit a s pražským týmem prohráli i po třetí.

HC SLAVIA PRAHA - PIRÁTI CHOMUTOV 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 8. Kuboš (Alinč, Jelínek), 21. Bednář (V. Sobotka, Kadlec), 26. Bednář (V. Sobotka, V. Růžička ml.), 60. Bednář (Kuboš) - 35. Hromas (Sikora, Důras).
Rozhodčí: Šír, Polák - Bejček, Charvát.
Vyloučení: 4:4.