Hokejisté Pardubic nastříleli v dosavadním průběhu extraligy čtyřicet čtyři branek, což je radí na třetí místo v produktivitě týmů. Lépe střílejícími mužstvy jsou už jenom Třinec se čtyřiceti devíti góly a Plzeň, která nastřílela čtyřicet sedm branek.

Hlavně první útočná formace, kde nastupují hráči z NHL Aleš Hemský a David Krejčí, budí svými útočnými manévry hrůzu. Aleš Hemský, útočník Edmonton Oilers, nasbíral v dosavadních jedenácti odehraných zápasech 12 kanadských bodů a David Krejčí, útočník Boston Bruins, v odehraných sedmi zápasech sedm kanadských bodů.

David Krejčí v sezoně 2010/2011 s týmem Boston Bruins získal Stanley Cup a stal se v týmu nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem play off NHL.

Útočnou sílu Pardubic ještě doplňuje nejlepší střelec loňského play off extraligy Martin Bartek. Tento slovenský útočník nasbíral v čtrnácti odehraných zápasech třináct kanadských bodů, i když nastupuje až v třetí útočné formaci.

V prvním útoku doplňoval duo z NHL Jan Starý, který ale v posledních zápasech nehrál kvůli zranění a v posledním zápase místo něho nastoupil Robert Kousal.

U týmu Pirátů Chomutov nehráli poslední zápas proti Kometě Brno Matúš Kostúr a Radek Duda, kteří mají drobná zranění a do zápasu s Pardubicemi ještě nezasáhnou. Na ledě by se měli objevit až od středy. 

Nejproduktivnější hráči Pardubic

Martin Bartek -  14 zápasů, 7 gólů, 6 asistencí
Aleš Hemský  - 11 zápasů, 6 gólů, 6 asistencí
David Krejčí  - 7 zápasů, 4 góly, 3 asistence
Radovan Somík  - 15 zápasů, 6 gólů, 4 asistence