Dvě mužstva, které mají nejnižší počet výher v základní hrací době, se utkají v neděli v Chomutově. Týmy Pirátů i Liberce mají na svém kontě jenom tři výhry po šedesáti minutách hry.

Prolomit tuto nepříznivou bilanci a připraveni vybojovat výhru za tři body budou již uzdraveni Matůš Kostúr, Radek Duda a Milan Procházka. Na marodce tak zatím zůstává Vojtěch Polák.

Liberec angažoval tento týden další hráče z NHL, a tak se k Ondřeji Pavelcovi a Ladislavu Šmídovi připojili Wayne Simmonds hráč Philadelphie Flyers, jeden z mála profesionálních hokejistů tmavé pleti v NHL a Chris Stewart ze St. Louis Blues, který reprezentoval Kanadu na posledním MS v hokeji v Bratislavě. Vedení Liberce si od nich slibuje právě zvýšení produktivity týmu, která doteď stojí hlavně na Petru Nedvědovi. Ten je se sedmnácti kanadskými body za šest gólů a jedenáct asistencí osmým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Fanoušci budou mít možnost vidět v dresu Liberce i Davida Havíře, který pomáhal Pirátům vybojovat extraligu, ale po sezoně dal přednost nabídce Liberce.

Hokejisté Kadaně přivítají na svém ledě v sobotu dalšího silného soupeře tým HC Olomouc.

V posledním utkání v Ústí sice Kadaň podlehla krajskému rivalovi 2:5, když branky střílely posily od Pirátů Gajovský a Hafenrichter, ale bilance týmu od nástupu Jiřího Čelanského je i tak obdivuhodná čtyři výhry a jedna porážka.

Proti týmu Olomouce opět vypomůžou Kadani stejně jako v posledním zápase v Ústí nad Labem Miroslav Hanuljak, nejlepší hráč kanadského bodování Kadaně Nikola Gajovský, Jaroslav Hafenrichter, Zdeněk Ondřej a Petr Macháček .

Za Olomouc nastoupil po zranění ramena v minulém kole k prvnímu duelu v sezoně Jiří Dopita a pomohl rozstřílet Benátky nad Jizerou 9:0. Tým Olomouce se drží na třetí příčce první ligy za favority Mladou Boleslaví a Ústí nad Labem. Má výbornou bilanci deset vítězství a pět porážek, z toho jedna prohra byla na samostatné nájezdy. Všechny čtyři porážky v základní hrací době utrpěl tým Olomouce právě na ledě soupeřů.