V Šumperku účinkuje léčba novým koučem Milanem Mazancem, Draci bodovali třetí zápas za sebou. Kadaň naopak potvrdila, že na soupeřových kluzištích se jí nedaří.

Po bezbrankovém první třetině přinesla v druhém dějství vzruch po závaru před Svobodou pěstní potyčka mezi Drtilem a Hejcmanem, za kterou oba aktéři vyfasovali dvouminutové tresty. A během jejich pobytu na trestné lavici se poprvé měnilo skóre. Ve 23. minutě nedokázali domácí vyhodit kotouč z obranného pásma, následovala přihrávka na zcela volného Jakuba Chrpu, který si vychutnal gólmana Draků bekhendovou kličkou (0:1).

„Obránci ze Šumperku mě nechali za sebou, vůbec o mě nevěděli. Macháček zachytil puk na modré čáře a výborně mě našel. Jel jsem sám na brankáře, udělal kličku do bekhendu a zvedl jsem to nad beton," popsal jedinou branku Kadaňských její střelec.

Po inkasovaném gólu se Šumperk dostal do herního útlumu a kupil chybu za chybou. Kadaňští svoje příležitosti ale nevyužili a pykali za to v poslední části hry.

Domácí hokejisty nastartovala ve třetí třetině početní výhoda při vyloučení Nicolase Hlavy. Ve 42. minutě si v ní najel mezi kruhy Tomáš Fořt a střelou po ledě vyrovnal (1:1). Za dalších 54 vteřin navíc Tomáš Brunec šikovně tečoval nahození Drtila od modré čáry a Šumperk tak otočil výsledek na svou stranu (2:1).

Vyrovnat mohl ve 46. minutě šikovný Marek Račuk, ale domácí obrana ho zastavila za cenu faulu. Kritický moment utkání ale dokázal Šumperk zvládnout a oslabení ubránil. S přibývajícím časem Severočeši stupňovali svou převahu a hnali se za vyrovnáním, jejich snahu však těsně před koncem definitivně utlumil třetí trefou Draků obránce Jan Zdráhal, jenž nejprve efektně obešel protihráče a pak blafákem oklamal i gólmana Dlouhého (3:1).

„Kadaň hrála od začátku rychle dopředu, Jednoduše přecházeli do našeho pásma a my jsme s tím měli docela problémy. Od druhé dvacetiminutovky jsme hru dokázali srovnat, přesto jsme ale inkasovali," prozradil úvodem trenér Draků Milan Mazanec. „Ve třetí části jsme si aktivitou vybojovali přesilovku, kterou jsme využili, hráli jsme jednoduše. Snažili jsme se všechno střílet na bránu a tečovat, z toho padl druhý gól. Ve zbytku hry jsme si obětavou hrou došli pro zasloužené vítězství," dodal spokojeně kouč Draků.

Jaroslav Beck s výkonem svých svěřenců spokojen nebyl: „Bohužel, nemohu být spokojený s tím, jak jsme utkání odehráli. Domácí byli lepším týmem a zcela po zásluze nakonec zvítězili. Nám se nedaří navázat na hru z domácího prostředí i venku, prostě nedokážeme hrát stejně. Je potřeba to změnit, i třeba za cenu změn v sestavě."

SALITH ŠUMPERK – SK KADAŇ 3:1(0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 43. Fořt (Vrdlovec), 44. Brunec (Drtil, Půhoný), 58. Zdráhal (Kaut, Moučka) – 23. Chrpa (Macháček, Müller). Rozhodčí: Kika – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 663.

SK Kadaň: Dlouhý – Drtina, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Charousek, Černý – Kadlec, D. Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Kverka, Vaněk – Sloboda, Šťovíček, Müller – Macháček. Trenér: Jaroslav Beck.