Jisté je i to, že si baráž zahrají i prvoligoví finalisté, tedy dle očekávání bohatá Mladá Boleslav a ještě překvapení z Olomouce.

Bílí Tygři z Liberce mají před dnešní derniérou skupiny o udržení vše ve svojí moci.

Pokud vyhrají za tři body v Brně, to už je několik dní mezi elitou zachráněno, mají vystaráno a zachrání se. Pokud ne, budou muset čekat na výsledek druhého utkání 6. kola Chomutov – Karlovy Vary. Právě Piráti tak záchranářské manévry mohou dost zásadně ovlivnit.

Podle obvykle dobře informovaného zdroje z chomutovského klubu budou hrát Piráti jako o život, třebaže baráž už odvrátit nemohou. Jedná se o to, že právě Karlovy Vary jsou údajně pro chomutovskou partu, do prolínací soutěže lepší alternativou než ambiciózní Bílí Tygři.

„Nechceme jít do baráže a věříme si, že to s Kometou uhrajeme. Je to jen na nás. Sice to bude psychicky náročné klání, ale jako profesionálové to musíme zvládnout," řekl klubovému webu liberecký brankář Marek Schwarz.

„Dobrý hokej hrajeme už od té doby, co do týmu přišel nový trenér. Hodně věcí jsme změnili. Snažíme se být kompaktní a hrát jednoduše," prohlásil zkušený slovenský útočník v chomutovských službách Martin Šagát.

Extraliga, 6. kolo skupiny o udržení, čtvrtek:

17:30 Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary

18:00 HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec