Tedy stejného muže, který v play–off v roce 2008 v dresu Boleslavi zlomil chomutovskému Petru Dominovi klíční kost. Chomutov tehdy volal po disciplinárním trestu a na adresu Schnabela dštil síru. Teď obléká právě chomutovský dres. „ Tenkrát jsem prostě hrál za jiný tým a on byl můj soupeř. Mám takový styl hokeje,“ říká dnes Schnabel.

Namítá, že rvačky nejsou jeho hlavní hokejové poslání, ale stačí zadat jeho jméno do vyhledavače a články na internetu prozradí – „největší bitkař extraligy“ nebo „Bičánek vs Schnabel: Férová bitka“. Právě tahle rvačka sportovní novináře zaujala, protože proběhla po vzoru NHL. Dva hromotluci se poodjeli ke konci zápasu mimo hlavní dění, sundali rukavice a pustili se do sebe. Schnabel svého soupeře skolil, ten ho přesto po zápase uznale pochválil.

Deník Sport dokonce před pár lety Schnabela vyhlásil za největšího bitkaře s charakteristikou: „Typický hráč, který je poslán na led, když je třeba zjednat respekt. Stejně jako se to dělá v NHL. Když chce, tak „seřeže“ kohokoliv. Málokdo se mu může rovnat.“

Ve středu odehrál za Chomutov první utkání. Jak se mu dařilo a co říká své pověsti?

Chráním ty menší a slabší spoluhráče, říká Schnabel

Proti Jihlavě odehrál první utkání v modrobílém dresu. To se mu podle jeho názoru nepovedlo. Zlý hoch Robert Schnabel se rozpovídal také o jeho tvrdém stylu hry.

Roberte, jaký byl váš návrat do první ligy?
S Jihlavou to byl první zápas po měsíci a něco. Měl jsem jen jeden trénink, takže z mého pohledu to nebyla na ledě žádná sláva. Ale vyhrálo se, tak to je důležitý.

Vy jste byl na ledě u obou obdržených gólů, takže nepovedená premiéra?
Byl jsem u obou gólu na ledě, za jeden jsem mohl já při oslabení. Špatně jsem to načasoval, je to tím, že člověk nehraje . Bude to chvíli trvat, než se do toho zase dostanu naplno.

Ve třetí třetině jste byl jednou vyloučen, přesto trochu sporně. Můžete tu situaci popsat?
Tak komentovat rozhodčí nemůžem. Já jsem mu jen nadzvedl hokejku a bylo z toho hákování. Rozhodčí to prostě viděl jinak.

Byl zápas z vaší strany takovým klidným začátkem zlého muže v týmu?
Tak já se teď hlavně musím soustředit na to, abych podával výkony hlavně v tý hře a to ostatní pak přijde k tomu. Nemá cenu zbytečně oslabovat tým, to jsem nikdy nedělal a dělat nebudu.

Takže se budete nějakou dobu držet stranou od konfliktů?
Já říkám, že když se něco stane, tak se stane. Já to nevyhledávám, se svojí povahou chráním ty menší a slabší spoluhráče. Ale všechno to vyplyne ze hry, nic se nemá domlouvat dopředu.

Někteří chomutovští fanoušci vám nemohou přijít na jméno. Pamatují si incident, když jste tu v dresu Boleslavi zranil Petra Domina, pamatujete si to?
Pamatuju si to. Tenkrát jsem prostě hrál za jinej tým a on byl můj soupeř, je to stylem hokeje. Navíc kdyby mě fanoušci soupeře měli rádi, tak bych svou práci na ledě asi nedělal dobře.