Právě práci Vladimíra Růžičky měl trenér Pirátů možnost pozorovat tři roky od léta 2009, kdy se přesunul na pozici asistenta extraligového áčka „sešívaných". Nyní ho poprvé vyzve v roli hlavního kouče mezi tuzemskou elitou.

V probíhající sezoně Piráti tým, který slaví deset let od získání prvního extraligového titulu, ještě neporazili. Všechny zápasy jasně prohráli v základní hrací době s celkovým skóre 2:13.

Červenobílí se v dohrávaném zápase s Libercem dotáhli na vedoucí Plzeň, ale o skóre zůstávají na druhém místě. Od prvního místa je dělilo pětadevadesát sekund, když liberecký Filippi vyrovnal při power-play Tigrů.

Nejproduktivnějšími hráči „sešívaných" jsou mladíci Tomáš Hertl a Vladimír Růžička, z obránců je to hlavně zásluhou gólových asistencí Petr Kadlec.

Piráti z Krušných hor věří, že naváží na předchozí domácí zápas s lídrem a opět zvítězí. Pokud by se jim to povedlo, připsali by si už pátou výhru z posledních sedmi kol, kdy tým vede právě kouč Čelanský.

„Pár zápasů se nám povedlo, takže roste chuť rvát se s ne úplně ideální situací," řekl Brett Palin, kanadský bek ve službách Severočechů.

Jak to bude proti Slavii, máte možnost vidět v tradičním čase 17:30 hodin na zimním stadionu v Chomutově.

Je jisté, že letošní sezona nedopadne pro hokejisty Litvínova fiaskem, jako tomu bylo před rokem. Extraligová Verva si totiž s předstihem zajistila účast v play off. A nemusí zůstat jen u toho – Krušnohorci si to štrádují přímo do čtvrtfinále. V posledních třech kolech základní části bude Litvínov usilovat o to, aby elitní šestku udržel. Náskok před pronásledovateli má čtyři body.

Tým trenérů Jeřábka a Rosola rozehraje boj o čtvrtfinále dnes na ledě Třince, který může v případě tříbodové výhry vystřídat na pátém místě.

„Naším cílem bylo vyhnout se poslední čtyřce, nehrát play out, a to se nám podařilo. Teď se pokusíme postoupit přímo do čtvrtfinále, což by byl pro Litvínov obrovský úspěch. Dělali jsme pro to všechno celou sezonu a byla by škoda, kdybychom to teď neuhráli," řekl trenér Vladimír Jeřábek před dnešním utkáním (17.00), které okoření střet dvou letos nejproduktivnějších hráčů celé soutěže, rekordmana Růžičky (38+41) a Hübla (21+36). „Bilance v Třinci není pro Litvínov dobrá, ale porazit se dá každý, i silný Třinec."

Litvínov se vydal na dlouhou cestu přes celou republiku už ve čtvrtek, doma ale musel zůstat distancovaný útočník Trávníček. V neděli se Verva představí doma proti Kladnu a v úterý zakončí dlouhodobou část v Chomutově.