Nejméně zápasů odehrála americká posila Jason Chimera. Svým nájezdem rozhodl utkání v Českých Budějovicích, ale v dresu Pirátů odehrál jenom pět utkání. V nich si připsal právě jeden gól, ale i deset trestných minut. Jeho brzkého odchodu lituje sportovní manažer Pirátů Leo Gudas: „Škoda, že nevydržel déle, určitě by se prosadil více. "

Jason Chimera celou kariéru hrál na užších kluzištích a na větší rozměr hrací plochy si zvykal: „Po zápase v Brně říkal, že se cítil jako ztracený. Škoda, že než se rozkoukal, tak odjel. Ale jeho největším problémem bylo, že se mu stýskalo po rodině a jeho dětem po tátovi. Jinak zapadl dobře, byla s ním i sranda," komentoval krátké působení amerického útočníka Martin Rýgl.

Právě obránce Martin Rýgl v části sezony vytvořil obrannou dvojici s další posilou z NHL - s obráncem Milanem Jurčinou a tak přímo mohl porovnat styl hokeje v NHL a v české extralize: „Milan hrál jiným stylem než na jaký jsme zvyklý, je vysoký a má obrovské rozpětí. To mu vyhovuje na užších kluzištích v Americe."

Rodák z Liptovského Mikuláše posílil Piráty na začátku října, odehrál dvacet dva zápasů, v kterých si připsal tři asistence. Bodově nejvydařenější utkání odehrál druhého listopadu 2012, kdy se dvěma finálními přihrávkami podílel na obratu domácího zápasu s Třincem z 1:3 na 5:3. Jeho celková účast na ledě je v statistikách ohodnocena deseti mínusovými body. Leo Gudas k tomu poznamenal: „Mínusové body jsou odrazem i toho, že to nebyl vyloženě ofenzivní hráč. Ale celkově jsme od něho očekávali více. Myslím, že měl víc využít svých předností, hlavně tvrdé střely."

Jako první doplnil kádr Pirátů a jako poslední ho opustil oblíbenec fanoušků Michael Frolík. Jeho účinkování zhodnotil opět Leo Gudas: „Z třech posil z NHL byl suverénně nejlepší, odvedl obrovský kus práce a zabezpečil nám zisk několika bodů."

Za Piráty odehrál třicet dva zápasů, v kterých získal dvacet čtyři kanadských bodů za čtrnáct gólů a deset asistencí. Hráči týmu Chicago Blackhawks nejvíc utkvěly v paměti tři góly v Litvínově: „Nezapomenu na zápas v Litvínově. Hrál jsem poprvé proti bráchovi, navíc mi tam napadaly góly. Byl to super zápas, který si budu pamatovat nejspíš hodně dlouho. Schoval jsem si puk, který mi bude utkání připomínat."

Martin Rýgl se znal s Frolíkem už z mládežnických srazů českého výběru a na osobnosti Frolíka nacházel jenom pozitiva: „Je to super kluk a na to, co v kariéře všechno dokázal, je překvapivě hodný a skromný."

Statistika posil z NHL:

Michael Frolík: 32 zápasů - 14 gólů - 10 asist. - 22 tr. minut

Milan Jurčina: 22 zápasů - 0 gólů - 3 asist. - 20 tr. minut

Jason Chimera: 5 zápasů - 1 gól - bez asist. - 10 tr. minut