Jen pro připomenutí. Liberec sice těsně před koncem ztratil náskok 3:1, ale nakonec vyhrál 4:3 v prodloužení.

„Vyrovnání soupeře bylo dílem našeho strachu o výsledek a taktických chyb. Zavinili jsme si to sami. Je potřeba před klukama smeknout, že jsme se i po takové ráně do vazu zmobilizovali a sáhli pro druhý bod, který nás nechává ve hře a v Brně o sobě rozhodneme sami," konstatoval Milan Černý asistent libereckého trenéra.

Energie, která se představí ve čtvrtek v Chomutově, musí proto únik baráži získat o bod více než Liberec. Nejhorší by byli Karlovarští i v minitabulce vzájemných zápasů při shodně bodů s Kometou Brno i Libercem. Brno je zachráněno.

Nedvěd si uvědomoval, že jeho trefa z prodloužení může být klíčová. „Důležitost všech těchto zápasů je obrovská," řekl pro ČTK Nedvěd.

Ztrátu bodu z dobře rozehraného závěru zápasu chtěl hodit rychle za hlavu. „Samozřejmě, že když jsme vedli 3:1, tak jsme věřili, že to uhrajeme a měli jsme to zvládnout za tři body. Ale stává se to, je to pro nás velké ponaučení. Jsem z toho trošku rozladění, ale momentálně není čas mít hlavy mezi nohama. Musíme se soustředit na Brno a vyhrát," uvedl Nedvěd.

Piráti mají baráž jistou delší dobu. „Odehráli jsme slušné utkání a v závěru byli odměněni alespoň bodem," uvedl jeho kouč Jiří Čelanský.