„Dlouho jsme zvažovali všechna pro a proti a nakonec jsme se rozhodli jmenovat hlavním trenérem pana Antonika. A to zejména kvůli tomu, že mužstvo velmi dobře zná," uvedl k tomu generální manažer Jaroslav Veverka. "Nemusí se složitě orientovat v klubovém prostředí a může kontinuálně navázat na práci z úvodu sezóny, kdy jsme předváděli dobré výkony nejen v European Trophy ale i v extralize."

Mikuláš Antonik převzal  extraligové mužstvo na konci listopadu po odvolání Jiřího Doležala staršího. Již tehdymu  z pozice asistenta začal pomáhat Stanislav Mikšovic. Tuto dvojici se nyní vedení nováčka Tipsport extraligy rozhodlo doplnit z vlastních zdrojů. Realizační tým rozšíří Jaroslav Liška, který v klubu působí jako ředitel sportovního úseku mládeže. "Jaroslav Liška je hokejový odborník, který v minulosti již u seniorských týmů působil. Zná extraligový hokej. Navíc má dokonalý přehled o vývoji v naší mládežnické akademii," dodává Veverka.

Hlavním trenérem Pirátů tedy bude i nadále Mikuláš Antonik, první asistentem se stává právě Jaroslav Liška a v roli druhého asistenta zůstává Stanislav Mikšovic.

Mikuláš Antonik vedl mužstvo dosud v pěti duelech, v nichž tým porazil v normální hrací době Kometu Brno a v nájezdech Bílé Tygry z Liberce. Piráti Chomutov budou právě po sokovi zpod Ještědu druhého nejmladšího hlavního kouče v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže. Z éry v Karlových Varech má na kontě vítězné utkání na ledě Litvínova, s nímž shodou okolností debutoval na chomutovské lavičce jako její šéf.

Pro Jaroslava Lišku není střídačka chomutovského seniorského týmu ničím neznámým, na začátku přípravy na ledě koncem července 2010 převzal společně s Vladimírek Kolkem mužstvo poté, co Radim Rulík odešel do Lva Poprad, který nakonec sezonu 2010/2011 v KHL neabsolvoval. Jihočeský rodák se po čtrnácti kolech posunul do role asistenta Milana Kašpárka, následně se začal úspěšně věnovat mládeži.

Jaroslav Liška má s tuzemskou elitní soutěží bohaté zkušenosti, v Českých Budějovicích vykonával od roku 1995 téměř tři roky funkci asistenta, aby se během ročníku 1997/1998 posunul na post hlavního kouče a spolupracoval mimo jiné i s Jaroslavem Pouzarem. Současný Mountfield vedl československý mistr z roku 1982 až do sezony 2000/2001, během níž byl odvolán, aby se na střídačku v následujícím ročníku vrátil a definitivně ji opustil v roce 2003. Poté se na soutoku Vltavy s Malší věnoval mládeži.

Stanislav Mikšovic dlouhé roky nastupoval za Chomutov a kariéru završil v nedaleké Kadani, již nyní vede z pozice výkonného ředitele a má tak velmi dobrý přehled o formě hráčů nastupujících za partnerský tým. Na jaře letošního roku byl někdejší útočník společně s Jiřím Doležalem starším a Leo Gudasem součástí trenérského triumvirátu, který po odvolání Václava Sýkory a Janem Votrubou dovedl Piráty Chomutov po 38 letech zpět do nejvyšší soutěže.