Ještě večer po domácí porážce s Bílými Tygry z Liberce odvolalo vedení Pirátů Chomutov všechny tři trenéry, kteří do té doby mužstvo vedli. Na svých pozicích skončili Mikuláš Antonik, Stanislav Mikšovic, který se bude naplno věnovat řízení Kadaně, i Jaroslav Liška, jenž se vrací k chomutovské mládeži. Tým na pátečním tréninku vedla dvojice ve složení sportovní manažer Leo Gudas a kouč juniorů Jaroslav Beck, v to dobu už naplno běžela jednání o novém kouči. Jejich výsledkem je angažování Jiřího Čelanského jako hlavního trenéra Pirátů Chomutov.

Rodák z Havlíčkova Brodu, kde poprvé nakoukl do seniorského hokeje a tamní tým dovedl do první ligy, převzal v polovině října partnerskou Kadaň, jejíž výkony a výsledky šly od té doby strmě vzhůru. Farmářský tým Pirátů se drží těsně pod samým vrcholem prvoligové tabulky a sbírá skalpy favoritů, jako jsou třeba Ústečtí Lvi nebo Olomouc.

Čtyřiatřicetiletý kouč zahájil sezónu 2007/2008 v ruské vyšší lize, kde trénoval Orenburg, aby se ještě v průběhu ročníku přesunul k mládežnickým celkům Třebíče a Slavie, kde více než jednu sezónu koučoval dorost.

V létě 2009 se Jiří Čelanský přesunul na pozici asistenta extraligového áčka „sešívaných" a tři roky velmi zblízka pozoroval práci jednoho z nejuznávanějších českých trenérů – Vladimíra Růžičky. Nyní se poprvé objeví mezi tuzemskou elitou v roli hlavního kouče a jeho úkolem bude dovést Piráty k záchraně v nejvyšší soutěži. „Ve hře byly v podstatě jen dvě varianty. Po pátečních jednáních došlo na jmenování Jiřího Čelanského do pozice hlavního trenéra. Pod jeho vedením bude mít tým jediný cíl a tím je setrvání v extralize i pro příští sezónu," řekl sportovní manažer Leo Gudas.

Hlavní trenér Jiří Čelanský si nejpozději v pondělí vybere svého asistenta. Minimálně do té doby s ním u pirátského týmu bude působit zkušený Jaroslav Beck, který velmi úspěšně pracuje s chomutovskými juniory. Ti v minulé sezóně získali historický mistrovský titul a i letos bez problémů postoupili do play-off, přestože je druhá fáze dlouhodobé části teprve čeká.

V návaznosti na výše uvedené skutečnosti dochází ke změnám v partnerské Kadani. Tam se ujme vlády nad střídačkou Jiří Doležal, asistentem i nadále zůstává zatím Zdeněk Skořepa. „Trenér Doležal se k týmu připojí až v pondělí. V sobotní utkání tedy kadaňské mužstvo povede Zdeněk Skořepa a Stanislav Mikšovic," doplnil Gudas.