První utkání vyhráli Chomutovští v pondělí po velikém boji 3:1, dramatický a napínavý, dlouho nerozhodnutý byl i druhý zápas série, který domácí vyhráli 4:2.

„Očekávali jsme, že Olomouc bude aktivnější než v prvním zápase a to se potvrdilo. Naštěstí nás nepoložila ta první nešťastná branka, spíše naopak. Byl to bojovný zápas z obou stran a jsem rád, že vedeme v sérii 2:0,“ zněla spokojená slova chomutovského trenéra Radima Rulíka.

Před jeho svěřenci nyní stojí velice náročný úkol– dva zápasy na olomouckém ledě. Tam se Chomutovští v letošní sezoně během základní části představili dvakrát. Jednou prohráli vysoko 2:6 a jednou si přivezli vítězství 4:2. Alespoň jedno vítězství je úkolem i pro semifinálové dvojutání na Hané.

Přestože hráči KLH vedou na zápasy 2:0, nebyl jejich výkon úplně nejideálnější, což si uvědomují i sami hráči, že se budou muset zlepšit, aby udělali rozhodující kroky k postupu do finále. „Musíme se zlepšit a já věřím, že alespoň jeden zápas v Olomouci urveme,“ vzkazuje soupeři chomutovský obránce Jakub Grof, který pravidelně boduje po celou základní část a pokračuje v tom i v play off.

Třetí semifinálové utkání se v Olomouci hraje v pátek, čtvrté o den později.

Útočník Hašek: První úkol jsme splnili, vedeme 2:0

U příznivců chomutovského KLH je jedním z nejoblíbenějších hráčů útočník Jaroslav Hašek. Ten v právě probíhajícím play off opět nastupuje v útoku po boku Stanislava Mikšovice a Petra Jíry.

Jardo, jak jsi viděl oba semifinálové zápasy proti Olomouci?
„Byly velice těžké, soupeř hrál velmi dobře. Zaplaťpánbůh za to, že vedeme 2:0 na zápasy.“

Nikdo asi nečekal, že semifinále bude probíhat stejně hladce jako čtvrtfinále se Znojmem…
„To určitě ne. Už v základní části hrála Olomouc hodně dobře a očekávali jsme tak těžké zápasy. Navíc se dost posílila.“

Důležité ale je, že vedete 2:0 na zápasy…
„Přesně tak. První úkol jsme splnili, dvakrát jsme vyhráli doma a teď musíme minimálně jednou vyhrát v Olomouci.“

Co se dá očekávat od zápasů na Hané?
„Určitě to nebude nic jednoduchého. Olomoučtí musí třetí semifinálový zápas stůj co stůj vyhrát, jinak by to pro ně bylo za stavu 3:0 na zápasy hodně špatné. Budou hrát aktivně a tlačit se dopředu.“

V čem dělají olomoučtí hráči největší starosti?
„Těžko říct. Především mají takový ucelený herní projev. Jsou kompaktní, dobře hrají vzadu i vepředu.“

Na ledě to kolikrát pořádně jiskří…
„Jde o hodně, takže každý chce hrát co nejlíp a emoce k tomu patří. Chceme vyhrávat a bez emocí to nejde, je to hokej.“

Na zápasy přišlo vždy přes tři tisíce lidí, to se určitě hned hraje jinak.
„Určitě. Rovněž se mi líbí ta myšlenka pirátů. Myslím, že je to velice dobré. Přišlo hodně lidí a i pro nás pro hráče je to pak lepší.“