Karel Adamík, generální ředitel Pirátů Chomutov, se pro Deník vyjádřil k aktuální situaci chybějící výplaty pro chomutovské hokejisty. Do funkce u Pirátů nastoupil v červnu 2017 a hned musel řešit chybějící výplatní termín za play off. Nezaviněně. Teď se ale situace opakuje. Opět chybí peníze na výplaty hokejistů.

Opakuje se situace z konce loňské sezony, kdy Piráti nevyplatili jeden výplatní termín. Teď dle vyjádření klubu dluží jeden a půl výplaty. Týká se to všech hráčů nebo jednotlivců?
V tuto chvíli dlužíme jeden a půl výplaty hráčům s vyššími příjmy. Ostatním jednu.

Mezi hráči a managementem probíhají jednání. Byl stanoven termín, do kdy budou hráčům doplaceny peníze?
S hráči jsme hovořili a vědí, že děláme maximum, aby se lhůty plateb neprodlužovaly. Pevný termín jsme si nestanovili, ale pracujeme na tom, aby bylo vše srovnáno v co nejkratším časovém horizontu.

Ilustrační foto
Deja vu! Piráti Chomutov opět dluží hráčům peníze

Vedení tvrdí, že se nedaří stabilizovat cash flow klubu. Co je to vlastně cash flow?
Cash flow je, pokud se nepletu, tok peněz ve firmě. V podstatě jde o poměr mezi příjmy a výdaji v čase.

Jakým stylem funguje přísun peněz do klubu?
Peníze do klubu chodí na základě smluv - reklamních, nájemních, od marketingového partnera, a tak dále - v průběhu sezony. Určitý, i když nepravidelný, zdroj příjmů představují i odchody hráčů do NHL. Případně do jiných českých klubů, pokud na hráče vlastníme práva.

Kolika procenty se podílí na ročním rozpočtu Pirátů generální sponzor, firma Noen?
Firma Noen se na rozpočtu podílí podle potřeb, ale v průměru se vždy jednalo o částku mezi deseti až dvaceti procenty ročního rozpočtu klubu. Kromě toho se prostřednictvím obchodních aktivit firmy generují významní partneři přispívající do rozpočtu nemalými částkami.

Karel Adamík, generální ředitel Pirátů Chomutov
Ředitel Pirátů Adamík: Chceme začít naplno a postupně si přidávat další cíle

Může se opakovat tato nepříjemná situace i v dalším průběhu sezony?
Jak jsem již řekl, děláme vše pro to, aby se tato pro všechny velmi nepříjemná situace neopakovala.

Jaká opatření klub přijal, aby už nedošlo k této situaci?
Konkrétní kroky jsou interní záležitostí. Obecně mohu zodpovědně prohlásit, že ze všech sil pracujeme na přísunu financí od všech partnerů stávajících i nových včetně majitele. Samozřejmě se opatření týkají i výdajové stránky.