Jeho parta prohrála první třetinu 0:2. Naději držela až do 52. minuty, kdy Pavelka přidal třetí gól Sparty a o čtyři minuty později se prosadil i Forman. V předposlední minutě už jen korigoval Huml. „Za stavu 0:2 jsme tam měli dvě velké šance. Trochu se trápíme v koncovce a je to vidět. Hokej je o gólech a my se v nich bohužel trápíme. Musíme inkasovat méně branek a dát třeba dva góly, pak můžeme bodovat.“

Sparta – Chomutov 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Pech, Kalina), 20. P. Vrána (Kudrna, Říčka), 52. T. Pavelka (Kudrna, Vrána), 56. Forman (Pech) - 59. Huml (Jank, Vantuch). Rozhodčí: Bejček, Jeřábek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 5971.

Sparta: Machovský - Blain, Kalina, T. Pavelka, Košťálek, Gregorc, Delisle - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Černoch, Sill, Smejkal - Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Chomutov: Stezka - Jank, J. Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Valach - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Tomica - J. Havel, Klhůfek, Koblasa - J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Piráti Chomutov v bílých dresech domácí zápas s Plzní nezvládli a vysoko prohráli.
Piráti padli s Plzní už po páté za sebou. Dostali devět branek.