Po tréninku, kdy si aktéři poprvé vyzkoušeli ledovou plochu na fotbalovém stadionu, už jsou všichni natěšení na ostrý mač. „Vzpomněl jsem si, jak jsem chodil hrát hokej ven. V Brně jsme chodívali bruslit na přehradu. Poslední roky už jsou zimy teplé a je to jiné, už není moc šance tam jít,“ zavzpomínal útočník Severočechů Richard Jarůšek. „Já jsem začínal na děčínském zimáku bez střechy, ale to už je hodně dávno," smál se útočník Michal Trávníček.

Verva měla pro sebe vyhrazenou jen hodinu. Naopak sparťané dvě. První část patřila jen týmu, v té druhé pak mohly nasát atmosféru mimořádné události také děti a manželky či přítelkyně hráčů. Vedle jiných tuto šanci využila také partnerka kouče Uweho Kruppa Claire.

Současně se sparťany trénovali za velkého zájmu fanoušků také fotbalisté velmi populárního Dynama, které v současnosti uzavírá tabulku druhé bundesligy. Zavděk ale museli vzít za branami Stadionu Rudolfa Harbiga rozsáhlým přilehlým parkem, jehož součástí je i fotbalové hřiště.

„Očekávám výbornou atmosféru, zápas bude mít své kouzlo. Myslím, že si odneseme zážitek na celý život,“ doplnil obránce Pražanů Tomáš Dvořák.

Nadšení před prvním extraligovým duelem hraným v cizině a navíc pod otevřeným nebem tlumí jen počasí. Podle poslední předpovědi má totiž při mírně plusových teplotách v sobotu odpoledne pršet.