Co je jinak ve srovnání s předešlým ročníkem? Na první pohled téměř zmizela červená barva a tmavá venkovní sada je nově pouze jednobarevná. Úplnou novinkou je logo v pozadí na obou variantách dresů. „Jsme si vědomi, že se jedná o věc, která není standardní, ale rozhodli jsme zkusit, jaká bude reakce našich fanoušků,“ vysvětlují členové výboru zapsaného spolku.

Na přední i zadní straně rovněž nechybí motto nového ročníku. #restart se objevuje ve výstřihu a na zadním lemu dresů. „Naší snahou bylo, aby bylo jasně identifikovatelné, že se jedná o dresy z první sezóny nové éry klubu, proto je motto nového ročníku i součástí dresů,“ uvádí vedení klubu.

O oblíbenosti mezi fanoušky bude spolurozhodovat mimo jiné i výsledek sezóny, první dojem hráčů je však pozitivní. „Dresy se mi líbí. Jsem rád, že je na nich #restart a logo v pozadí taky vypadá dobře,“ hlásí například Jakub Chrpa, jenž bude společně s Janem Rudovským zástupcem kapitána Marka Tomici.

Pro letošní ročník Chance ligy se fanoušci Pirátů mohou těšit v domácích zápasech na světlou verzi, tmavou pak budou moci obdivovat ti, kdož vyrazí podpořit družinu kouče Martina Štrby na venkovní klání. V prvním kole se chomutovský tým utká ve středu 11. září od 17 hodin a 30 minut v domovské ROCKNET ARÉNĚ se Sokolovem.

Libor Kult