Běží 10. minuta vyhroceného finále. Za stavu 1:1 Duda nepochopitelně fauluje v útočné třetině a jde pykat na trestnou. O chvíli později ho doprovází spoluhráč Slovák a Ústečané zahrávají dvojnásobnou přesilovku.

Tu ještě před návratem chomutovského raubíře na led přetaví v rozdílový gól domácí Kloz. Další příklad? O pět minut později. Duda znovu fauluje v útočném pásmu a Slovan jeho zkrat zase rychle trestá - 3:1.

To rozčílí nejen chomutovské příznivce ale také trenéry, kteří Dudu po první třetině ze hry stáhnou. „Duda je hráč jako každý jiný, kdokoliv by tohle udělal, tak by šel ze hry,“ reagoval kouč Pirátů Milan Kašpárek.

Právě rozhodnutí o stažení Dudy ze zápasu vyvolalo kladné ohlasy i mezi fanoušky. „Duda vyfasoval pobyt na střídačce, protože zazdil první třetinu. Na trestný nám byl prd platný,“ rozčiluje se na diskusním fóru KLH Chomutov fanoušek s přezdívkou Vašek 28.

Jediní, kdo chování Radka Dudy ocenili, tak byli ústečtí. „Pro nás bylo špatné, že Duda odstoupil. Já bych byl rád, kdyby hrál a dál fauloval stejně, jako v první třetině. Po jeho faulech jsme dali dva góly, takže pro nás bylo špatné, že šel na bidlo,“ smál se po utkání ústecký trenér Rosol.

Během zbytku utkání se však mohlo na události v první třetině zapomenout. Chomutov dvakrát srovnal skóre a i za stavu 5:4 pro domácí měl stále šanci skóre znovu vyrovnat.

V tom ale přichází další zkrat. Útočník Zbyněk Hrdel udeří necelých pět minut před koncem do obličeje Poživila a odchází na 2 + 2 minuty na trestnou lavici. Tím stejně tak jako v prvním duelu znemožní Pirátům znovu zdramatizovat zápas a domácí si v poklidu dojdou pro druhé vítězství v sérii.

„V závěru přišel zase zbytečný faul na čtyři minuty - to jsem ještě věřil, že znovu vyrovnáme. Ve čtyřech to ale nejde," zlobil se Kašpárek, který ještě plánuje s oběma hráči pohovor. Nit suchou nenechali po utkání na Hrdelovi ani fanoušci.

„Opět těsně před koncem Hrdel. 2+2 - musím se smát. V útoku impotentní, ale faulovat těsně před koncem,v tom hraje prim,“ nešetřil kritikou na fóru fanda s přezdívkou Avatar.

Pozápasové diskuse již ale na výsledku druhého utkání nic nezmění. Série se bude stěhovat na chomutovský led za stavu 2:0 pro Ústí nad Labem.