Kometa neprožívá povedenou sezonu, ale už jednou se dokázala vzepřít osudu to když před týdnem prohrávala v předposledním kole základní části v průběhu třetí třetiny na ledě Pardubic už 0:3. V tu chvíli Brňanům reálně hrozilo, že si vyřazovací boje nezahrají a sezonu zakončí ve skupině o umístění na 11. až 14. místě. Nakonec však vyhráli 4:3 v prodloužení a s jistotou předkola přišla úleva.

Podle asistenta trenéra Kamila Pokorného tehdy jeho tým vykopl víko pomyslné rakve. Současná situace je sice nepříznivá, ale ne tak kritická. „Myslím, že v rakvi nejsme. Tam jsme byli v Pardubicích. Ale jestli mužstvo bude dřít, bojovat, hrát zarputile jako ve druhém utkání v Chomutově a přidá góly, tak v rakvi ještě nejsme. Samozřejmě ještě neskládáme zbraně," uvedl Pokorný.

„Jeli jsme do Chomutova bodovat a domů odjížděli s prázdnou. Je na nás, abychom zvládli domácí zápasy. Uděláme všechno pro to, aby se série vrátila zase do Chomutova," ujistil brněnský kapitán Leoš Čermák.

Chomutovští si dávají velký pozor, aby nepodlehli dojmu, že je rozhodnuto a zbývající krůček do čtvrtfinále bude snadný. „Neřešíme, že to je 2:0, i když je samozřejmě dobré, že jsme vytěžili z těch dvou zápasů doma maximum. Teď se pojedeme pokusit vyhrát jeden zápas v Brně. Určitě je to lepší pozice, než kdyby to bylo 1:1 nebo 0:2. S tím jsme spokojení, ale víme, že to bude těžké," řekl trenér Vladimír Růžička starší.

Piráti se navíc během dlouhodobé části při vystoupeních v arénách soupeřů trápili a z 26 utkání jich dokázali vyhrát jen šest. „Až vlastně ke konci jsme vyhráli tři utkání venku a jinak v průběhu sezony předtím taky jen tři. Nemáme ty venkovní zápasy dobré, ale věřím, že na ty zápasy play off se zvládneme hodně dobře připravit a pokusíme se jeden uhrát," doplnil Růžička.