Úvod zápasu se nesl v hodně opatrném duchu, nikdo nechtěl udělat chybu, protože si byl vědom důležitosti zápasu. Tu první ovšem udělali hosté v 7. minutě, kdy neuhlídali Korhoně, který do prázdné branky otevřel skóre.

Také druhá třetina se rozjížděla pozvolna a hrálo se spíše opatrně. Chomutovští k vyrovnání nevyužili ani tři přesilové hry a tak se diváci v prostředním dějství gólu nedočkali.

Jestli někdo čekal, že Chomutov nastoupí do třetí části bojovně a s chutí, tak musel být zklamán. Jejich hře chyběla jiskra a jejich útoky se rozbíjely o brněnskou obranu.

Brněnští hráli hodně aktivně a jen díky chomutovskému brankáři Hanuljakovi nebylo o vítězi rozhodnuto již dříve. Hanuljak přiváděl domácí střelce doslova k zoufalství, ale protože na druhé straně byl Chomutov bezzubý, nikam se Brno netlačilo. V 56. minutě pak využilo velikého zaváhání chomutovské obrany a Brabenec napodruhé dopravil puk do branky – 2:0.

Aktivní brněnští hokejisté nedali Chomutovu žádnou možnost ke zkorigování a když hosté odvolali gólmana Hanuljaka, dojel do prázdné branky Korhoň, který pečetil na konečných 3:0…

HC Kometa Brno – KLH Chomutov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly 1:0 7. Korhoň (Polodna), 2:0 56. Brabenec., 3:0 59. Korhoň. Vyloučení 2:4. Bez využití. Rozhodčí: Šíř, Lacina, Padevět, Prchal. Diváků: 7200.

Brno: Hylák – Zubíček, Koma, Kántor, Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David – Polodna, Kostourek, Haluza – Brabenec, Pucher, Korhoň – Vondráček, Barus, Dlouhý – Sedlák, Padělek, Klimt.

Chomutov: Hanuljak – Nikolov, Grof, Révay, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen – Hlinka, Skořepa, Květoň – Eiselt, Mikšovic, Jíra – Hašek, Jeslínek, Míka – Gombár, Polanský, Tauš.