"Věděli jsme, že k nám přijede hodně kvalitní soupeř a podle toho jsme se připravovali. Nakonec nám dali Švédi lekci z produktivity…," pokrčil rameny chomutovský útočník Štěpán Hřebejk.

Piráti si proti nejlepšímu týmu Jižní divize vytvořili plno šancí, jenže góly střílel soupeř. Hosté zlomili zápas ve druhé třetině, kdy dvakrát udeřili. Gajovský se prosadil až v předposlední minutě za už rozhodnutého stavu 0:3.

Chomutov - HV71 1:3 (0:0,0:2,1:1)
Branky a nahrávky: 59. Gajovský (Lučka) - 28. Strandberg (Dyk), 39. Davidsson (Sundh), 53. Sundh (Nilson). Rozhodčí: Smitka, Turčan - Bláha, Hejl. Vyloučení: 5:11. Bez využití. Diváci: 3069. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1.

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Rutta, Macháček P., Mrázek, Andersons, Lučka, Rýgl - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Gajovský, Důras - Hafenrichter, Kůs, Sikora.

HV71: Wesslau - Williamsson, Petrasek, Luomma, Trygg, Fantengerg, Fälth - Sundh, Davidsson, Nilsson - Trörnberg, Karlsson, Lindström - Kristiansen, Strandberg, Dyk - Carlsson.