První zápas a hned se vstřelil za Piráty gól. Pomůže to hráči v novém působišti?

Určitě, pomůže, je to dobré pro sebevědomí. To samé jako vítězství je dobré pro tým.

Jak byste svou premiérovou trefu popsal?

Přihrávka před branku od Marka Hovorky byla supr, prudká, přesně na hůl. Byla ale mezi hokejkami a viděl jsem puk až ke konci. Usměrnit to nebylo úplně jednoduché, ale podařilo se mi to dát.

Co vás vlastně přivedlo do Chomutova?

Jsou tady dobré podmínky a krásné zázemí. A hlavně klub má ambice a je zajištěný.

Hrála ve vašem rozhodování roli skutečnost, že je tady „pouze" první liga?

Na střídavé starty jsem první ligu hrál a tato soutěž má svoji kvalitu. A je tady cíl vrátit se co nejdřív do extraligy, takže mi to až tak nevadí.

Jak to působí na hráče, když je vyvíjen tlak vrátit se co nejdříve do extraligy?

Jinak to nejde. Každopádně je to lepší než plácat se někde v půlce tabulky a hrát víceméně o nic. Budeme o něco hrát a bude to mít náboj.

Mužstvo vypadá, že by na to mohlo mít. I když vše ukáže až sezona…

Jasně, jde tady o budování týmu skoro od nuly. Půlka mančaftu přišla nová. Uvidíme jak si to sedne. Zatím to vypadá docela dobře.

Jaké to je pro hráče? Je lepší přijít do týmu, který je už dlouho pohromadě nebo být v mužstvu, kde se sejde spousta nových tváří?

S tímto až takové zkušenosti nemám, většinu jsem odehrál v Liberci a část na hostování ve Slavii. Takže nemůžu moc porovnávat. V Liberci se sice udělala velká čistka po předminulé sezoně, ale myslím, že každopádně záleží jací hráči přijdou. Může přijít deset nových hráčů, sedne si to a je to supr. Nebo přijdou dva, kteří nezapadnou a pak je to horší.

Je vidět na trénincích v Chomutově, že každý hraje „o svoje triko"?

Tréninky tady jsou ve slušném tempu, není rozdíl oproti tréninkům v Liberci. Zatím se ještě nechodí tolik do těla jako v zápase, ale tréninky jsou kvalitní. Myslím, že to vidět je.

Jak vám vyhovovala individuální příprava? V Česku to není obvyklý jev…

Uvítal jsem to. Člověk může trénovat, co potřebuje jeho tělo. Když trénuji s týmem, musím dělat spoustu věcí, které jsou skoro k ničemu. Pak nemám sílu na to, co potřebuji. Teď se cítím lépe na rozdíl od přípravy s týmem.

Jak jste trénoval? Podle sebe nebo s trenérem?

Už mám několik příprav za sebou, takže vím, co mi sedí a na čem musím pracovat. A taky čerpám informace od lidí, kteří jsou na to zaměření.

Trénoval jste úplně sám nebo s Martinem Rýglem, s kterým se znáte?

Spoustu věcí jsme dělali společně s Martinem. V Liberci bydlíme nad sebou, takže to nebyl problém.

Hrál jste v Liberci, chvíli ve Slavii. Měl jste kariéru několikrát dobře rozjetou, ale vždy se to nějak zadrhlo…

Přišlo mi, že hodně to záviselo na tom, jak se daří týmu. Když se přestalo dařit, domácí hráči byli první na odstřel. Zdálo se mi, že s těma se jako prvními míchá, dávají se do Benátek (Benátky nad Jizerou, farma Bílých Tygrů Liberec, pozn. red.). Takže jsem i rád za změnu.

Je to velká motivace dostat se s Piráty nahoru?

Samozřejmě, je to motivace. Každý chce hrát nejvyšší soutěž. Ani bych sem nešel, kdyby tady nebyla ambice hrát nejvyšší soutěž. Samozřejmě, těžko říct, jestli se to povede, ale ambice tady je. A to je důležité.

Nějaké zápasy jste v první lize odehrál, takže víte, co čekat. Jaká je vůbec první liga?

Utkání jsou trochu víc rozlétanější než v extralize. Nedodržuje se tolik systém. Jsou tam často mladší hráči, kteří hodně bruslí. Kolikrát je horší hrát první ligu než extraligu.

V první lize bude Chomutov jasným favoritem. Může se stát, že pro ostatní to bude hon na Piráty?

To se uvidí až podle výsledků. Zatím jsme favorité na papíře, ale musíme to předvést na ledě. Když budeme první, je jasní, že každý se na to zaměří a bude se chtít vytáhnout.

Piráty trénuje pan Kopřiva, který je zkušeným koučem. Je znát, že už má něco za sebou?

Jasně, má spoustu zkušeností z Třince, ze Slovanu Bratislava. Myslím, že to je správný muž na správném místě.

Někdy Piráty sleduje Vladimír Růžička. Nepřipadáte si jak kdyby sledoval reprezentanty? Nesnažíte se pak na tréninku víc?

Myslím, že se snažíme stejně. (smích). Vím, že tady funguje jako poradce. Potkal jsem ho, ale akorát jsme se pozdravili.

Dobře se znáte s Martinem Rýglem, který tady už působil. Je to výhoda?

Ano, je. Ještě než jsem šel do Chomutova, spoustu věcí mi řekl. Pomohl mi sehnat byt. Je to dobré takhle někoho znát.