Duda je stále hráčem Chomutova, ale protože s ním klub nepočítá, pustil ho na roční hostování do Plzně. A ten se v nedávném rozhovoru pro Mladou frontu Dnes do chomutovského klubu opřel.

„…je diametrální rozdíl, jak se vede hokej v Plzni a Chomutově. V tom je největší problém, proč Chomutov loni neuspěl. Hokej se tam dělá jinou cestou, byl jsem zklamaný. Nehledě na to, že bylo hodně jiných atributů, které mi nedovolovaly, abych hrál tak, jako tady v Plzni. To je ale na dlouhé vyprávění a asi nemá cenu to pitvat..,“ odpovídal na otázky ohledně loňské sezony, kdy Chomutov znovu zůstal před extraligovými branami.

Stejný deník přinesl i reakce manažera Chomutova. „Přijde mi zvláštní, co tvrdí. Cíl se nesplnil a nějak jsem se rozhodli. Investovali jsme hodně peněz, takže musely padat hlavy. Naši hlavní tahouni zápasy nerozhodovali, Damoklův meč padl i na Radka. Nebylo v tom nic nestandardního,“ řekl MF Dnes Veverka mladší. A že se v Plzni vede hokej jinak než v Chomutově? „Až půjde z Plzně na Slavii, bude to říkat taky. Možná ale narážel na to, že jsme mu splnili všechno, co jsme slíbili. Ne všude je to zvykem,“ dodal pro list manažer.

Duda se také zmínil, že mu Chomutov dělal trochu problémy s přestupem do ciziny. To Veverka odmítl.

Útočník má v Chomutově tříletou smlouvu, odehrál tu dva roky, byť loňskou sezonu strávil z větší části také v Plzni.