Tomáš Duba si zranění přivodil na začátku druhé třetiny a své místo v brance přenechal za stavu 1:0 pro Třebíč Miroslavu Hanuljakovi. Neobjevil se ani na úterním tréninku kvůli vyšetření, to nakonec ukázalo, že jeho stav není vážný.

„Jedná se pouze o lehké zranění, Tomáš bude brzy v pořádku,“ potvrdil manažer Pirátů Jaroslav Veverka. Ve středečním utkání proti Písku se ale bývalý golman Popradu určitě neobjeví.

„Chceme, aby si pořádně odpočinul. Během pár dní bude stoprocentně fit,“ popřel Veverka spekulace o tom, že by se zranění mohlo zkomplikovat.

Pomůže Chomutov Kadani?

Utkání chomutovských Pirátů proti Písku budou sledovat také hráči a příznivci sousední Kadaně. Písek totiž drží poslední postupovou pozici před devátou Kadaní. V případě vítězství Chomutova i Kadaně se tak tým Radka Šípa podívá do play off.

Piráti budou chtít navíc odčinit další výpadek z pondělního kola. Na ledě jedenácté Třebíče totiž vyhořeli a po porážce 4:1 nechali všechny body domácím. Piráti prohrávali od sedmnácté minuty a nedokázali na vstřelený gól reagovat.

Naopak do 32. minuty inkasovali ještě dvakrát. Poslední ránu jim zasadila Třebíč v 49. minutě. Pirátům se povedlo alespoň vstřelit čestný gól z hole Petra Jíry. „Domácí prostě vyhráli zaslouženě. Přesto, že jsme si vytvořili šance, tak jsme výsledek utkání nezvrátili,“ popsal trenér Sýkora.