Kdo očekával drtivou první třetinu jako v úvodním utkání čtvrtfinále, musel být zklamaný. Na chomutovském stadionu se nehrálo ani zdaleka v takovém tempu.

Vážnější šanci si domácí vytvořili až v deváté minutě, kdy Hruška po příhrávce Procházky z blízka přestřelil. Naopak hostům v desáté minutě přálo štěstí. Přihrávku Rytnauera srazil jeden z obránců mezi betony brankáře Řehoře.

Vyrovnání zařídil v polovině zápasu Endál. Ve třetí části navíc otočil skóre Procházka a přiblížil Piráty ke druhému vítězství. To ale Rytnauer nedovolil. V 53. minutě znovu vyrovnal a poslal tak zápas do prodloužení. Domácím Pirátům nepomohla ani dvojnásobná přesilovka v samotném závěru základní hrací doby.

V nastaveném čase už neponechali domácí nic náhodě. V 64. minutě Rebelové špatně vystřídali a do přečíslení se dostali Gajovský s Grofem. Druhý jmenovaný rozradostnil domácí arénu a zajistil tak Pirátům vedení v sérii 2:0.  Nyní čeká hráče obou týmů dvoudenní volno. Síly změří opět v pátek a v sobotu, v Havlíčkově Brodě.  Chomutovu schází k postupu do semifinále dvakrát zvítězit.

Piráti Chomutov – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:2p (0:1, 1:0,1:1,1:0)
Branky a nahrávky: 30. Endál (Gajovský, Mrázek), 49. Procházka (Gajovský, Hruška), 64. Grof (Gajovský) – 10. Rytnauer (Polodna, Wasserbauer), 53. Rytnauer (Kostourek, Polodna)

Piráti Chomutov: Řehoř – Grof, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Jillson, Macháček – Endál, Kraft, Hřebejk – Hruška, Gajovský, Procházka – Ondřej, Lapšanský, Seman – Jíra, Sikora, Hromas – Diviš

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Knesl, Morava, Ostrčil, Jelínek, Protivný, Koma, Zítka, Blažek – Vondráček, Semorád, Stehlík – Polodna, Wasserbauer, Rytnauer – Musil, Štěpánek, Meidl – Švaňhal, Zábranský, Kostourek